کوبا هم به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی پیوست

وزارت خارجه کوبا اعلام کرد این کشور بر اساس تعهد قاطع و راسخ خود در حمایت و مشارکت در تلاش‌های بین‌المللی مشروع به منظور پایان دادن به نسل کشی فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، تصمیم گرفته تا به شکایت آفریقای جنوبی علیه این رژیم در دیوان بین‌المللی دادگستری ملحق شود.

به گزارش خبرآنلاین این وزارتخانه همچنین اعلام کرد با در نظر گرفتن مفاد ماده ۶۳ اساسنامه دیوان بین‌المللی دادگستری و با رعایت دقیق تعهدات کوبا به عنوان کشور عضو کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل کشی، هاوانا از حق خود به عنوان کشور ثالث برای شکایت از رژیم صهیونیستی که ناقض آشکار کنوانسیون است، استفاده خواهد کرد.

به نقل از radiohc، وزارت خارجه کوبا در ادامه بیانیه خود آورده است هدف اصلی این شکایت در دیوان بین‌المللی دادگستری توقف اقدامات مستبدانه علیه مردم فلسطین است.

به نقل از ایسنا در ادامه این بیانیه همچنین عنوان شده تل‌آویو با مصونیت کامل، تحت حمایت و همدستی ایالات متحده، تعهدات خود را به عنوان یک قدرت اشغالگر تحت کنوانسیون چهارم ژنو نادیده می‌گیرد.

وزارت خارجه کوبا در بیانیه خود آورده است نسل کشی به همراه آپارتاید، جابجایی اجباری و مجازات جمعی در جهان امروز جایگاهی ندارد و توسط جامعه بین‌الملل تحمل نمی‌شود. عدالت و احترام در منشور سازمان ملل و قوانین بین‌الملل باید رعایت شوند.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1923115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =