آیت الله جوادی آملی به قالیباف: مردم اگر ببینند اختلاس و ریاکاری نیست، آنها نیز به قانون احترام می گذارند/با فشار نمی توان مردم را اداره کرد

آیت الله کریمی جهرمی گفت: آنچه مشخص است اینکه زندگی بسیاری از مردم با سختی می گذرد و مردم در تامین نیازهای اولیه خود درمانده شده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت الله کریمی جهرمی در دیدار محمدباقر قالیباف ضمن تقدیر از تلاش های رئیس مجلس شورای اسلامی در طول دوران مسئولیت، نیت خالص را سبب ماندگاری اقدامات و خدمات افراد دانسته و گفت: بکوشیم در هر مسئولیتی که داریم نیتمان را خالص کنیم و خدا را در هر حال ناظر خود بدانیم اگر اینگونه شد نوع خدمت به مردم و نحوه ی انجام آن بهتر و در نتیجه اثر آن نیز ماندگار خواهد بود.

بنا بر آنچه شفقنا منتشر کرده، او افزود: صاحب این مملکت و صاحب این مردم امام زمان ارواحنافداه هستند پس خدمات شما در منظر آن امام مهربان است و اگر خدمتی به این مردم که فرزندان ایشان هستند انجام دهید دل آن حضرت را شاد کرده اید.

وی وجود گرانی و مشکلات در جامعه را متذکر شد و افزود: با تمام تلاش هایی که می شود اما آنچه مشخص است اینکه زندگی بسیاری از مردم با سختی می گذرد و مردم در تامین نیازهای اولیه خود درمانده شده اند پذیرش همین مطلب و داشتن صداقت در گفتار با مردم سبب آرامش روحی و جلب توجه مردم به مسئولان می شود. که در نهایت همه ی این ها به نفع اسلام خواهد بود.

آیت الله کریمی جهرمی در پایان این دیدار برای قالیباف در مسیر خدمت به مردم دعا کردند.

در ابتدای دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات و مشارکت مردم، گفت: کشور دارای دارایی های فراوان می باشد و انتخاب مدیر قوی در انتخابات پیش رو باعث کم شدن مشکلات اقتصادی و ایجاد رفاه در زندگی خواهد بود.

با فشار نمی توان مردم را اداره کرد

بنابر گزارش شفقنا، آیت الله جوادی آملی امروز در دیدار محمدباقر قالیباف بیان داشت: حدیث شریفی هست که می فرماید: برادر تو کسی است که راست بگوید و با تو صادق باشد حتی اگر شما را برنجاند، نه اینکه هر چه گفتی، بگوید درست می گویی!؛ «صَدیقُکَ مَنْ صَدَقَکَ لا مَنْ صَدَّقَک» این بسیار حدیث راهگشایی است.

او ادامه داد: کشور ما دارای سرمایه های عظیمی است، خونهای پاک شهداء و برکات آن هست، دارای ذخایر فراوان خدادادی نیز هست، ما به چندین دریا وصل هستیم، بخش وسیعی جنگل و درخت داریم، بخش وسیعی زمین حاصلخیز داریم، باید با مدیریت صحیح و برنامه ریزی، از این منابع به درستی استفاده کنیم.

آیت الله جوادی آملی به قالیباف: مردم اگر ببینند اختلاس و ریاکاری نیست، آنها نیز به قانون احترام می گذارند/با فشار نمی توان مردم را اداره کرد

او اظهار داشت: مولا امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید :« مَن وَجَدَ ماءً و تُرابا ثُمّ افتَقَرَ فَأبعَدَهُ اللّه» کشوری که آب دارد، خاک دارد، و نتواند خود را اداره کند، نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند! اینکه کشور ما با این همه سرمایه ها، گرانی داشته باشد و هر روز اختلاسی و نجومی از آن بیرون بیایید، قابل قبول نیست، باید برای اداره کشور، اول جلوی فسادها گرفته شود.

آیت الله جوادی آملی گفت: ما مردم ایران مردم بزرگ و بزرگ زاده ایم، ما نه یعنی حوزویان و دانشگاهیان، ما یعنی مردم ایران! ما هم تاریخ داریم هم جغرافیا داریم، هر جایی از ایران را بشکافید، یک اثر باستانی هست، ما هزارها سال آثار علمی داریم، دانشمندان و عالمان بزرگی در این کشور داریم که دارای آثار فراوان علمی نیز هستند، مردم ایران، مردمی با فرهنگ و بزرگ اند، این مردم را باید با فهم و مِهر اداره کرد.

او در بیان یک ذکر خاطره از اول انقلاب اظهار داشت: در ابتدای انقلاب که از سمیناری در خارج از کشور بر می گشتیم، تا هواپیما وارد حریم ایران شد، تمام زنان و دختران، چه مسلمان، چه کلیمی، چه مسیحی و چه کمونیست، پس از تذکر خلبان هواپیما، به احترام جمهوری اسلامی ایران حجاب خود را حفظ کردند! مردم ما مردمی با وفا هستند، اگر ببینند که مشکلات کشور حل شده، اختلاسی نیست، نجومی نیست، ریاکاری نیست، مسئولین با فساد در کشور مبارزه می کنند، آنها نیز به قانون احترام می گذارند، یعنی با فشار نمی توان مردم را اداره کرد، با مردم ایران باید با فهم، با درایت، با ادب و با فرهنگ برخورد نمود .

او بیان داشت: ما نگران نیستیم چرا که خداوند می فرماید من از دین و نظام خودم محافظت خواهم کرد، ﴿وَإِنْ تَتَوَلَّوْا یَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَیْرَکُمْ﴾؛ اگر شما از دین حق رویگردانید و به هنگام خطر به یاری دین نشتابید، خدا دیگران را به جای شما خواهد نشاند و حفظ آن را به دست دیگری خواهم سپرد؛ از خدا بخواهیم حال که می خواهد دین خود را حفظ کند چرا به دست ما نباشد و این ممکن نیست مگر اینکه پاسداشت خون شهداء باشیم، شهدای گمنامی که پلاک خود را کندند و دور انداختند، شهدایی که در دفاع از مرزهای وطن، در کوههای سرد کردستان ماندند و یخ زدند، کشور را این خون های پاک شهداء حفظ کرده است، مسئولین که کوچکترین شاگرد این مکتب هستند باید تمام تلاش خود را انجام دهند و به مردم خدمت کنند و این کشور را آبرومند اداره کنند.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1923702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =