۰ نفر
۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۸
وضعیت کیفیت هوای تهران در روز تعطیل

کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۵ تیر) در شرایط «قابل قبول» است.

به گزارش خبرآنلاین، کیفیت هوای پایتخت در روز سه‌شنبه همزمان با عید سعید غدیر در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

ایرنا در خبری نوشت: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز عدد ۸۰ را نشان می‌دهد و بر این اساس وضعیت هوا همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم است البته میانگین کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۸۱ و سالم قرار داشت.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران تمام مناطق در وضعیت سالم هستند و هیچ منطقه‌ای در شرایط ناسالم قرار ندارد.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنج روز هوای پاک، ۷۹ رو هوای سالم، ۱۲ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها استنشاق کردند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1924472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =