نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جریان اصیل اصولگرایی باید مرزبندی خود را با جریان فتنه وجریان انحرافی مشخص کند تا بتواند خط اصیل انقلاب را دنبال کند.

 سید شهاب الدین صدر دوشنبه‌شب در حاشیه همایش بیداری اسلامی در خرم‌آباد در پاسخ به سئوالات خبرنگاران با اشاره به تحرکات برخی افراد و گروه‌ها در آستانه برگزاری انتخابات مجلس با تاکید بر اینکه همه باید به انتخابات با دیده احترام بنگریم، تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای تلاش می‌کنند، اصل انتخابات و سلامت آن را زیر سئوال ببرند و به همین دلیل از هم اکنون شایعه تقلب را مطرح می‌کنند، که این پروژه شکست خورده دشمنان نظام و فریب خوردگان داخلی است.
وی با اشاره به اینکه جبهه متحد اصول‌گرایان در حال حاضر تلاش می‌کند، یک لیست را در کشور تهیه کنند، افزود: امیدواریم که بتوانیم بهترین انتخابات را در بین اصولگرایان داشته باشیم، از طرفی جبهه پایداری هم نیروهایی هستند که در خط اصول‌گرایی هستند و گفتمان آنها هم اصول‌گرایی است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز لیست‌ها معلوم نشده و امیدواریم که لیست واحد برای انتخابات ارائه دهیم.
صدر با اشاره به  اهمیت انتخابات  مجلس، گفت: بعد از جریانات انتخابات 88 تبلیغات زیادی مبنی بر پایین آمدن سطح مشارکت مردم در انتخابات صورت گرفت و لذا انتخابات مجلس بسیار حساس است و هر کسی که دل در گرو انقلاب، نظام و رهبری دارد، حتماً باید به عنوان یک تکلیف دینی در انتخابات پای صندوق رای حاضر شود.
وی افزود: مهم‌ترین کاری که تمام نیروهای علاقه‌مند به انقلاب باید در آستانه انتخابات به دنبالش باشند برگزاری یک انتخابات پرشور و با نشاط و با حضور حداکثر مردم و سالم است، به نحوی که مردم احساس کنند که رای‌شان اثرگذار است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تبلیغ و تشویق مردم برای شرکت در انتخابات باید به نحوی باشد که مردم بار دیگر حماسه بزرگی را در روز 12 اسفند خلق کنند.
 
صدر حمایت قاطع از مواضع اصولی نظام را شاخص اصلی مجلس هشتم دانست و اظهار داشت: نمایندگان مجلس هشتم همگی ولایی و تابع ولی فقیه هستند که این بالاترین افتخار این مجلس است.
صدر درباره قانون بودجه هم گفت: همه تلاش مان این بود که براساس قانون، بودجه تا 15 آذر تقدیم مجلس شود و به عنوان واسط این کارنامه های مختلفی برای رئیس جمهور فرستادیم و با رئیس جمهور هم مذاکره کردیم ولی در موعد مقرر نرسید لذا از این روندی که وجود دارد و در حالی که به انتخابات هم نزدیک می شویم برداشت ما این است که قبل از سال جدید چیزی که اتفاق می افتد بتوانیم بودجه دو ماه اول سال را دولت بتواند با دستگاه های اجرایی کار آن را انجام دهند و بعد از تعطیلات نوروز هم به مانند سال گذشته بتوانیم کل بودجه را مصوب کنیم.
/27212
 
کد خبر 192471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =