پزشکیان: مردم گوشت چقدر است؟ خانه چند است؟  چند بود، چقدر شد؟ /فردی که یک بنگاه را اداره نکرده چطور کشور را اداره کند؟/سر مردم را کلاه نگذارید

پزشکیان خطاب به جلیلی گفت: شورای عالی امنیت ملی ریاستش با رئیس جمهور است، یک نفر نمی‌تواند کار را پیش ببرد، نگو چون من رئیس بودم، عملی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش آخر سخنان خود در اولین مناظره انتخابات مرحله دوم اظهاراتی را بیان کرد.

اهم سخنان وی به نقل از شرق به شرح زیر است:

*حرف‌های شما جهت گیری است، برنامه نیست، برنامه تعریف دارد. در سایت شما هم چیزی نیست. روش نگارش برنامه از نظر علمی مهم است. مگر به دولت رئیسی معتقد نیستی؟ کارهای دولتش خوب بوده یا نه؟ حضرتعالی نمی‌توانی برنامه درست بنویسی، شما نمی‌توانی برای وزارت بهداشت برنامه بنویسی. یا نمی‌دانید برنامه چیست، ‌یا کپی پیست کرده‌اید.

*علم روش و چهارچوب روشن دارد. اینکه ۴ تا کلمه یاد بگیرم و بگویم، اینکه نشد برنامه. نوشتن یک چشم انداز ساده، نیاز به هماهنگی با تک تک افراد یک سازمان دارد. با این روند امکان رشد ۸ درصد وجود ندارد، داریم سر مردم را کلاه می‌گذاریم.

*مردم گوشت چقدر است؟ خانه چند است؟ چند بود، چقدر شد؟ کاری نکنید آدم بگوید... ما زندگی مردم را با چالش مواجه کردیم. شما می‌خواهید بایستید، شما می‌توانید مردم نمی‌توانند. تمام افرادی که استخدام کردید، ادم‌های دور شماست. دولت رئیسی بودید، در سایه بودید، می‌آمدید در آفتاب و عمل می‌کردید. شما یک بنگاه اداره نکردید چطور می‌خواهید یک مملکت را اداره کنید؟

*شورای عالی امنیت ملی ریاستش با رئیس جمهور است، یک نفر نمی‌تواند کار را پیش ببرد، نگو چون من رئیس بودم، عملی شد. اخه فردی که یک اداره را اداره نکرده، نمی‌شود سازمان را اداره کرد. شما کدام اداره را اداره کردید؟ کدام بنگاه را اداره کرده اید؟

*من مسعود پزشکیان، در چارچوب حضرت علی، معتقدم حکومت جمهوری اسلامی می‌خواهد درست شود، باید به حرف‌های علی (ع) عمل کند. در مقابل مردم اعلام می‌کنم، از انتخابات کنار می‌روم به شرطی که ۸ درصد رشد دهید اگر ندادید، اعدام شوید. وعده می‌دهید و خلاف عمل می‌کنید.

*۴۵ سال است از این حرف‌ها به مردم می‌زنید، چرا جوابگو نیستید؟ چرا ۶۰ درصد مردم پای صندوق نمی‌آیند؟ دولت قوی پشتوانه قوی می‌خواهد؟ کسی که امتحان نداده، قدرتش را نشان نداده، نمی‌تواند مملکت اداره کند. منابع مملکت نابود می‌شود، شما هم می‌گویید ما در عزت هستیم و هزارتا چی چی؟! دوستان شما همان کسانی بودند که سفارت عربستان را آتش زدند. همون آدم‌ها در ستاد شما هستند، در صداوسیما کار می‌کنند؟

*آتش به اختیارانی که آمدند و آتش زدند، دولت مگر می‌توانست با آنان چیکار کند؟ اینکه باید هسته‌ای داشته باشیم، یک بحث است، اینکه در این کشور، برجام و FATF را قفل کنیم و بگوییم برنامه داریم، نمی‌شود. مردم ببینید، این وضعیت ماست.

*نگاه من به سیاست خارجی با دوستمان فرق دارد، من قائل به رفع تحریم هستم، تحریم چالش است اما می‌گویند این سبک زندگی است و باید خو کنیم. می‌گویند امریکا و غرب از تحریم ما ضرر کرده‌اند و اطرافیانشان می‌گویند. من به سیاست خارجی نگاه ملی دارم. خنثی سازی تحریم از دید من یعنی یک جوان ایرانی با کمترین مشکل، محصولش را به کشور همسایه بفروشد.

*آقای جلیلی معتقد به توسعه در قفس است، سیاست خارجی برای من‌یعنی ارامش روحی و روانی مردم. سیاست خارجی من روند متوقف کردن جوانان و ایجاد زمینه بازگشت جوانان. سیاست خارجی یعنی تامین منافع ملی. سیاست خارجی من برای رفاه مردم است، برای رشد اقتصادی و ثبات در زندگی، سیاست خارجی من برای مردم است نه به هزینه مردم. اقای جلیلی شما جهت‌گیری را می‌گویی برنامه.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1927333

برچسب‌ها