هشدار متوالی سطح «قرمز» افزایش دما در این استان

اداره‌کل هواشناسی خوزستان با پیش‌بینی تداوم استقرار توده هوای گرم و افزایش دما در استان، در دومین روز متوالی هشدار سطح قرمز صادر کرد.

به گزارش خبرآنلاین،در هشدار هواشناسی سطح قرمز شماره ۴ امروز (۱۹ تیرماه) اداره‌کل هواشناسی خوزستان در توصیف شرایط جوی مورد انتظار، با تاکید بر هشدار سطح قرمز شماره ۳ روز گذشته (۱۸ تیرماه)، تداوم استقرار توده هوای گرم و افزایش دما پیش‌بینی شده است.

اینسا در خبری نوشت:زمان شروع این پدیده روز شنبه ۲۳ تیرماه و زمان پایان آن اواخر همان روز خواهد بود.

نوع مخاطره، افزایش دما و رخداد دماهای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد و بالاتر در اغلب مناطق استان خوزستان به جز مناطق مرتفع شمالی و شمال شرقی و منطقه اثر آن اغلب مناطق استان به جز مناطق مرتفع شمالی و شمال شرقی پیش‌بینی شده است.

اثر مخاطره، گرمازدگی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی، احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مزارع و احتمال خسارت ناشی از تنش دمایی در کشاورزی و دامداری خواهد بود.

در این خصوص به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی، آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب توصیه شده است.

همچنین توصیه شده در ساعات گرم روز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب شود و در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید از وسایلی مانند عینک آفتابی، کلاه و ... استفاده شود. خودداری از رها کردن زباله‌های براق در طبیعت و در صورت روشن کردن آتش در مراتع اطمینان از خاموش کردن کامل آن پیش از ترک محل هم توصیه شده است.

۲۳۳۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1930489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =