۰ نفر
۱۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۲

فارس نوشت:

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور عیدی کارمندان در سال جاری را نزدیک به 350 هزار تومان اعلام کرد و در خصوص وضعیت پرداخت هدیه رئیس جمهور به خبرنگاران گفت، بهترین عیدی خبرنگاران تصویب و ابلاغ آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان آور برای آنان بود.
لطف‌الله فروزنده دهکردی امروز در حاشیه نشستی با وزیر برنامه‌ریزی عراق در پاسخ به پرسشی مبنی بر عیدی کارمندان دولت اظهار داشت: قانون برنامه حکم مشخصی در این زمینه دارد که 5 هزار امتیاز ضربدر ضریب حقوق می‌شود که نزدیک 350 هزار تومان خواهد بود.

بزودی بازار ارز سامان پیدا می‌کند

وی در پاسخ به پرسشی در زمینه تنظیم بازار ارز گفت: نابسامانی ارز بیشتر جنبه روانی دارد ،دولت تدبیر مناسبی در زمینه ساماندهی صرافی‌ها و گشایش اعتبار را ساماندهی کرده و بزودی بازار ارز سامان می‌یابد.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر هدیه رئیس جمهور به خبرنگاران گفت: بزرگترین عیدی این بود که شغل خبرنگاری را جزء مشاغل سخت و زیان‌آور اعلام کرد.

سوء تعبیر برخی از وعده 2،5 میلیون شغل

فروزنده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه دولت متولی 2.5 میلیون شغل است،گفت: این خبر به صورت غلط منتشر شد،چون بخش دولتی متولی ایجاد شغل است و برخی انتظار داشتند این مقدار شغل از طریق استخدام دولتی ایجاد شود،در حالی که دولت برنامه‌ریزی می‌کند زمینه ایجاد شغل در بخش خصوصی ایجاد شود.سال گذشته 1.6 میلیون فرصت شغلی محقق شد اما امسال 2.5 شغل ایجاد خواهد شد.
فروزنده گفت: اعتقاد نداریم که برای حل مشکل اشتغال از طریق استخدام دولتی اقدام شود بلکه رونق کسب و کار انجام شود و شغل در بخش خصوصی ایجاد شود.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در زمینه تبدیل وضعیت کارمندان گفت: بزودی وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه‌های دولتی ساماندهی می‌شود،مشکل افرادی که با مدرک بالای فوق دیپلم قبل از سال 87 در دستگاه‌ها به کار گرفته شده اند، حل شد و دولت و به مجلس اجازه داده کسانی که تا پایان سال 87 به صورت شرکتی در دستگاه‌ها کار می‌کردند تبدیل وضعیت شده و تمدید قراردادشان صورت گیرد.

تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی در دستور کار قرار دارد

وی یادآور شد: دولت فقط در کارهای حجمی و نیروهای شرکتی بود که تصمیم گرفت شرکتهای واسطه را حذف کند و همچنین تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی در دستور کار قرار دارد.
فروزنده اضافه کرد: کارمندانی که به صورت قراردادی کار می‌کنند اگر از کلانشهرها به شهرهای کوچک منتقل شوند از وضعیت قراردادی و پیمانی و از طریق برگزاری آزمون و با رعایت قانون تبدیل وضعیت می‌شوند، رعایت سنوات خدمت در مورد آنها طبق قانون انجام می‌شود.
فروزنده همچنین در مورد تبدیل وضعیت مدرک‌گرایی به مهارت‌گرایی تاکید کرد:‌ برای تبدیل مدرک‌گرایی به مهارت‌گرایی فرهنگ‌سازی و بسترسازی مورد نیاز است که در این زمینه آئین‌نامه نظام مهارتی به دولت ارائه و مورد تصویب قرار گرفت همچنین کارمندان با گذراندن آموزش مهارتی مدرک معادل دریافت می‌کنند و بخشی از مدارک معادل آنها به مدرک آموزش تبدیل می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تصریح کرد: مدیران موظف هستند سالانه 60 ساعت و کارکنان 40 ساعت آموزش ضمن خدمت ببینند و در افق 5 ساله 70 درصد نیروهای دولتی به سمت نیروهای مهارتی و 20 تا 30 درصد به سمت تحقیقات سوق داده می‌شوند.
وی با بیان اینکه مهمترین معضل کاری جوانان است گفت: البته با افزایش مهارت در نیروی انسانی بخشی از کاری حل می‌شود.
فروزنده در مورد سوالی مبنی بر نارضایتی برخی از کارمندان از حقوق خود گفت: ما هم این را قبول داریم ولی اعتبارات دولت برای حقوق محدود است البته در دولت نهم و دهم حقوق کارمندان بین 15 تا 25 درصد افزایش یافته و همنچنین فوق‌العاده کارمندان متناسب عملکرد اضافه شده است.
وی ادامه داد: آنچه موجب تشویق کارمند شود، وصف کردن عملکرد به فوق‌العاده دریافتی که بر اساس ماده 65 انجام می‌‌شود و همچنین در دستگاه‌های دولتی هر میزان کاهش هزینه صورت گیرد طبق ماده 38 قانون بودجه اگر ساختمانهای دولتی ساماندهی و به فروش رسد درصدی از آن به کارکنان اختصاص می‌یابد.
وی تاکید کرد: ظرفیت نظام پرداخت در ادارات به سمت عملکرد و پاداش سوق داده می‌شود و بستگی به افزایش کارایی دارد و باید به این سمت حرکت شود که هر کارمند به تناسب عملکرد پاداش دریافت کند.
فروزنده در مورد نیروهای مازاد دستگاه‌های اجرایی گفت: سه تعریف در این زمینه انجام می‌شود که یک سری از نیروها در فرآیند ادغام جابه‌جا می‌شوند یا بازنشست خواهند شد و برخی از نیروها نیز از مراکز استان به شهرستانها منتقل و امتیازاتی به آنها داده می‌شود و نیز تبدیل وضعیت نیروی انسانی صورت می‌گیرد.
وی تاکید کرد: همچنین نیروهای مازاد دستگاه از طریق آموزش در کارهای مورد علاقه به کار گرفته و توانمند می‌شوند که هم علاقه نیروی کار رعایت شود و هم نیاز دستگاه‌ها برطرف شود.

3939

کد خبر 193316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  20
  2.5000000 شغل ضربدر 10000000 تومان سرمایه ایجاد اشتغال چند میشود! بودجه دولت یا اعتبار بانکی
 • بدون نام IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  30
  آخه با 350 هزار تومان چه میشه کرد با دلار فعلی و مدیریت عالی آن می شود 205 دلار!!! با 205 دلار چه چیزی می توان خرید؟!
 • بدون نام IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  40
  با اين نرخ تورم، خجالت آور است!
 • مهدی IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  71
  خدائی .کارمعدن سخت وزیان اور اونوقت تهیه خبر هم سخت وزیان اور؟؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  64
  دست گلتون درد نکنه.سرافرازمون کردین
 • بدون نام US ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  51
  350 تومان را اسپند بخريم دود كنيم براي دولتمردان چشم نخورند .
 • بدون نام IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  46
  آقای فروزندی،از اعمال ضریب تورم در حقوق کارمندان چه خبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  25
  من کارمند خیلی دوست داشتم امسال عیدی400 تومان باشه بااین حسلب افزایش حقوق توسال91 هم باید کم باشه نه؟
 • بدون نام IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  32
  350 هزارتومن خیلی زیاده نکه تورم تک رقمی شده !!!!!!!!!!!!
 • بدون نام US ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  29
  ۳ماه می گویند بازار عرض سامان پیدامی کند؟دولت استفادهشو کرد برای بودجه باخون مردم بدبخت شما چیزی درست بکن نیستید؟فقط خرابی
 • بدون نام IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  26
  وایسادن تو صف سکه ، وایسادن تو صف دلار و... . دیگه چقدر شغل می خوان جوونا؟ واقعا بی انصافید!
 • ali US ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  7
  واقعا که اقای فروزنده عدالت رابرقرارکردید!!! - جند سال قبل یکماه حقوق عیدی کارمندان بود - تورم عین فواره بالا رفته -قیمت دلاربیش از40 /.توی یکماه گذشته افزایش داشته اونوقت اقای فروزنده .....باید هم دریافتی کارکنان روزبروز اب بره - احه اختلاس های3000000000000دیگه چیزی تهش نمی مونه تا دولت عدالت گربه کارمنداش بده -اقای فروزنده با اون تبسم مبارکشون فکر میکنن که کارمندا را سورپرایز کردن - خداوکیلی اگر این 350 هزارتومن را به جناب فروزنده و نماینده های مجلس بدن شب عیدی باهاش جکار میکنن -
 • بدون نام IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  11
  20 سال پیش دولت یه سکه بهار آزادی عیدی میداد که امروز میشه 650 تومن ولی حالا 350 تومن عیدی میده یعنی تقریبا قدرت خرید کارمند نصف شده اونم نسبت به 20 سال پیش / مبارکه
 • 123 IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  18
  زیاد ولخرجی نکنید-پول یک دست کت و شلوار هم نمیشه-تازه 50 هزارتومنشم میشه مالیات برا ما هیچی نمیکنه بنظرم اگه شما وردارید بهتره چون حداقل یه نفر به نوایی میرسه
 • بدون نام IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۴
  1
  ر است میگن همشون بخدا!
 • سعيد IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۵
  0
  جزئيات مبلغ عيدي كارمندان عبارت است است سيصد و پنجاه هزار تومان معادل سه ميليون و پانصد هزار ريال كه البته شامل كسر ماليات هم خواهد شد. و اين اتفاق قبل از تصويب لايحه كسر چهار صفر از پول ملي و رايج رخ خواهد داد. و معادل چندين ماه مبلغ يارانه نقدي مي باشد و قبل از فرا رسدن تحويل سال نيز تحويل كارمندان خواهد شد. ان شاء الله. ضمنا كارمندان عزيز مجاز خواهند بود از اين مبلغ هنگفت در همه روزهاي هفته اعم از زوج يا فرد و داخل يا خارج طرح ترافيك در تهران و هريك از شهرستانها و روستاها و مبادي ورودي و خروجي شهرها و توقفگاه هاي بين شهري در جاده هاي معمولي يا بزرگراه ها خريد نمايند و مابقي را براي سال آينده پس انداز كرده يا از محل همين عيدي به همسر و فرزندان و اقوام و آشنايان عيدي بدهند. البته خريد شب ع