روزنامه شرق نوشت:

خودکشی دختر جوان راز رابطه پنهانی او را با همکارش فاش کرد و این مرد به شلاق و تبعید محکوم شد.
این پرونده در پی مرگ دختری 22‌ساله به نام مونا که دانشجوی سال آخر رشته رایانه بود، به جریان افتاد و مادر وی ابتدا همکار دخترش به نام محمود را به عنوان قاتل معرفی کرد. این زن در شکایتش گفت: «روز حادثه دخترم از خانه بیرون رفت. نیم ساعت بعد از بازگشت به شدت بدحال شد و من سریع او را به بیمارستان رساندم، اما او فوت شد و پزشکان گفتند مونا قرص برنج مصرف کرده است. بعد از مرگ دخترم من تلفن همراه او را بررسی کردم و در آن تعداد زیادی عکس از پسری جوان که در بنگاه معاملات املاک همکار دخترم بود، پیدا کردم. بعد از آن یکی از دوستان مونا به خانه‌مان آمد. او نامه‌ای را با دست‌خط دخترم نشانم داد و گفت مونا از او خواسته است عکسی را که لای یکی از کتاب‌هایش دارد، بردارد، اما من کتاب را به آن دختر ندادم و بعد از رفتن او خودم سراغ عکس رفتم و دیدم باز هم تصویری از محمود لای کتاب است.»
این زن ادامه داد: «با اینکه شوهرم فوت شده است، دخترم هیچ مشکل روحی نداشت و روابط ما بسیار خوب بود بنابراین دلیلی ندارد مونا خودکشی کرده باشد و من فکر می‌کنم شخصی که به احتمال زیاد محمود است قرص برنج را به زور به دخترم خورانده است.»
پس از طرح این شکایت نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی استعلام شد. در این نظریه آمده بود مونا بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان باخته اما آثاری در بدن وی یافت شده است که نشان می‌دهد او ساعاتی قبل از مرگ رابطه جنسی داشته ضمن اینکه کبودی‌هایی در قسمت کف و مچ پای او مشهود است و خراشیدگی‌هایی هم روی صورتش دیده می‌شود. این نظریه بر ابهام‌های مرگ دختر دانشجو افزود و باعث شد محمود به عنوان مظنون تحت بازجویی قرار بگیرد.
او اتهام قتل را تکذیب کرد و گفت: «من رابطه‌ای با مونا نداشتم و در خودکشی او هم بی‌تقصیر هستم.»
در نهایت محمود به خاطر نبود مدارک از اتهام قتل عمدی تبرئه اما پرونده وی به اتهام تجاوز به عنف به متوفی و همچنین ترغیب او به خودکشی به شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داده شد.
در جلسه محاکمه‌ای که روز گذشته در این خصوص تشکیل شد، مادر مونا اعلام کرد خواستار مجازات محمود است اما متهم باز هم خودش را بی‌گناه خواند و گفت: «مونا چون پدر نداشت، بعضی کارهایش را به من می‌گفت و من هم کمکش می‌کردم چون دلم برای او می‌سوخت آن عکس‌هایی هم که از من در گوشی موبایل او پیدا شده، تصاویری است که مونا خودش گرفته. او هر کجا که می‌رفتیم از من عکس می‌گرفت، حتی یک‌بار که به شمال رفته بودم، دنبالم آمد و در آنجا هم چند عکس از من گرفت. من هیچ رابطه‌ای با این دختر نداشتم و در مرگ او هم بی‌تقصیر هستم.»
در ادامه جلسه دادگاه وکیل متهم خطاب به قضات گفت: «طبق قانون خودکشی جرم محسوب نمی‌شود بنابراین جرمی هم تحت عنوان معاونت در خودکشی وجود ندارد بنابراین موکلم بی‌گناه است و خواستار تبرئه او هستم.»
در پایان این جلسه هیات قضات وارد شور شدند و چون مدرکی که دال بر تجاوز محمود به دختر دانشجو باشد وجود نداشت این پسر را به اتهام رابطه نامشروع به تحمل 99 ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم کردند.
47282

کد خبر 194482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام SE ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  26 1
  در پایان این جلسه هیات قضات وارد شور شدند و چون مدرکی که دال بر تجاوز محمود به دختر دانشجو باشد وجود نداشت این پسر را به اتهام رابطه نامشروع به تحمل 99 ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم کردند. !!! اگر مدركي نداشتند پس چرا محكوم به 99 ضربه شلاق و دسال تبعييدش كردند ؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  10 1
  در پایان این جلسه هیات قضات وارد شور شدند و چون مدرکی که دال بر تجاوز محمود به دختر دانشجو باشد وجود نداشت این پسر را به اتهام رابطه نامشروع به تحمل 99 ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم کردند!!!! اگر مدرکی می داشتند چکار می کردند؟!!!
 • بدون نام IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  9 1
  پس آثار خراشيدكي و كبودي و غيره چي شد؟
 • م IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  22 5
  من که نفهمیدم 99 ضربه شلاق و 2 سال حبس واسه چه جرمی بود!؟ طرف که گفته رابطه جنسی نداشته!!!
  • علي IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
   9 2
   من هم دقيقاً همين سئوال را دارم. وقتي معلوم شد كه تجاوز واقع نشده ديگر چرا 99 ضربه شلاق؟ مگر اينكه آثار رابطه نامشروع را بر بدون هر دو يافته باشند كه در اين خبر چيزي عنوان نشده است. پس چرا اين همه مجازات؟ مگر چند عكس معمولي چيزي را اثبات ميكند؟ احتمال ميدهم محتواي اين خبر سانسور شده باشد و گرنه الآن هركسي با دختري در ارتباط كاري هم باشه بايد همين حكم در موردش اجرا بشه.
 • بانو IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  9 3
  99 ضربه به خاطر رابطه نامشروعه.در قانون اسلام (در ایران) وقتی به خانمی تجاوز میشه باید ثابت کنه.که اون بنده خدا هم فوت کرده.این مجازات به خاط اینه که چون مدرکی وجود نداره یعنی خانم با میل خودش این کار رو کرده.