نائب رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هدف دشمنان ملت ایران برای تاثیر گذاری بر انتخابات دامن زدن به اختلافات است.

 حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز و نماینده مردم بیرجند در گفت وگو با خبرآنلاین در خصوص راهبرد های دشمنان انقلاب و ضد انقلاب برای تاثیر گذاری بر انتخابات مجلس نهم، گفت: غربی ها بر روی تشدید اختلافات داخل کشور، سرمایه گذاری کردند، تا به هر نحوی شده است آن را حتی در بین اصولگریان تشدید کنند.
وی در پاسخ به اینکه یعنی معتقدید اختلافات کنونی در میان دو طیف اصولگرا، از سوی دشمن طراحی شده راست؟،اظهار داشت: بنده این را نمی گویم ، ولی به هر حال آنها به هر اختلافی دامن می زنند تا بیشتر شود.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس مخاطب فرمایشات چند ماه قبل رهبر انقلاب در خصوص مراقبت از امنیتی شدن فضای انتخابات را مردم و مسئولان دانست و گفت: گاهی اقدامات مسئولین اجرایی می تواند زمینه ای را فراهم کنند که مردم را عصبانی شوند و فضا امنیتی شود.
وی گفت: غرب ممکن است با برخی از اقدامات نظیر ترور یا کشته شدن  یک نفر به خاطر انتخابات ذهن مسئولان کشور را متوجه یک سری دلمشغولی ها کند و انان از کار اصلی خود که برگزاری سالم انتخابات است، دور شوند.
  ابراهیمی شیوه رد صلاحیت ها را از دیگر عوامل امنیتی شدن فضای انتخابات دانست و اظهار داشت: وقتی رد صلاحیت ها زیاد شد، یک عده تحریک می شوند؛ به ویژه اگر دلایل کافی برای رد صلاحیت نباشد، و این موضوع موجب می شود هم مشارکت کاهش یابد و هم امنیتی شدن فضا را تشدید می کند.
وی با بیان اینکه در موضوع رد صلاحیت ها دستگاه های اجرایی باید به گونه ای برخورد کنند که دلیل کافی برای رد صلاحیت وجود داشته باشد، افزود: نباید به خاطر مسائل جزئی دست به رد صلاحیت افراد زد.
  ابراهیمی افزایش ناامنی در آستانه انتخابات و شایعه تقلب را دیگر شیوه های تاثیر گذاری غرب برای انتخابات مجلس نهم دانست و در پاسخ به اینکه آیا این راهبرد می تواند بار دیگر موجب شود گروهی به نتیجه انتخابات اعتراض کنند،خاطر نشان کرد: دشمن همیشه ممکن است شیوه خود را تغییر دهد اما به حال به نحوی وارد میدان می شود که اختلافات زمینه ای برای این امر است.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی تلاش برای ایجاد اختلاف با بهره گیری از قومیت ها را دیگر شیوه غرب دانست و اظهار داشت: آنها حتما روی قومیت ها سرمایه گذاری می کنند و در این جهت وارد می شوند و  از این رو باید حواس ها جمع باشد که دچار مشکل نشوم.
/17212

 

کد خبر 195194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =