۰ نفر
۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۲:۴۴

تابناک نوشت:

روز دوشنبه قرار است کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای بررسی اعمال تحریم هایی جدیدی علیه ایران گردهم آیند .
در این جلسه موضوع تحریم ایران و مسدود کردن برخی از دارایی های ایران در دستور کار قرار خواهد گرفت . با این وجود خبر های منتشر شده حکایت از این دارد که هنوز اجماع کاملی بین این کشورها برای تحریم ایران به وجود نیامده است .
بر اساس این گزارش آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه اخیرا در اظهاراتی گفته که انتظار می رود توافق نهایی در مورد تحریم خرید نفت و مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران توسط اتحادیه اروپا در جلسه روز دوشنبه وزیران خارجه این اتحادیه حاصل شود.
 بر این اساس به گفته دیپلمات های اروپایی اتحادیه اروپا همچنین محدودیت هایی را برای صادرات یا نقل و انتقال عمده طلا به ایران از طریق این اتحادیه در نظر خواهد گرفت. کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال حاضر درصدد جلب حمایت سوییس از این تحریم ها هستند چون بخشی از خرید طلای ایران در سالهای اخیر از سوییس بوده است.
 همچنین اسامی تازه ای از افراد و نهادهایی ایرانی به فهرست تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا اضافه خواهد شد و فهرست تازه روز سه شنبه منتشر می شود. احتمالا نام یک بانک ایرانی در فرانسه هم در فهرست تازه خواهد بود البته در مورد زمان شروع تحریم خرید نفت ایران هنوز اختلافاتی بین کشورهای اروپایی وجود دارد.
برخی کشورهای اروپایی خواستار مهلت سه تا هشت ماهه برای اجرای این تحریم بر ضد ایران هستند. منابع آگاه اروپایی اعلام کردند قرار است تحریم نفتی ایران به صورت آزمایشی به مدت سه ماه انجام شود.همچنین گفته می شود قرار است بخشی از دارایی های بانک مرکزی ایران در اروپا توقیف شود.
/2929
کد خبر 195289

برچسب‌ها