معاونت اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی اعلام‌کرد: ناآشنایی با تلفن‌های منشی‌دار در برخی از موارد موجب فاش‌شدن اطلاعات شخصی و سوء استفاده سودجویان می‌شود. <BR>

معاونت اجتماعي پليس فتا با اعلام اين مطلب عنوان كرد كه بسياري از هموطنان ما پس از خريد دستگاه‌هاي تلفن منشي‌دار بدون دقت به دفترچه راهنما، آن را راه‌اندازي مي‌كنند و پيغام‌هاي شخصي، محرمانه و خصوصي خود را بر روي آن ذخيره مي‌کنند و به اين موضوع توجه ندارند که در صورت عدم مراقبت صحيح از برخي تنظيمات، امکان استفاده از اين پيام‌ها براي سودجويان ميسر است.
براين اساس امکان کنترل و چک‌کردن پيغام‌هاي ذخيره‌شده در تلفن‌هاي داراي منشي تلفني از راه دور، درصورت لورفتن کدامنيتي مربوطه براي سود جويان ميسر است.
لورفتن اين کد عامل اصلي علاقه مجرمان دراين حوزه نيست بلکه در صورتي که براي اين دستگاه‌ها کدي در نظر گرفته نشود، در مدل‌هاي مختلف کدهاي پيش فرضي وجود دارد که در صورت آشنايي خاطي با اين کدها امکان برقراري ارتباط با تلفن شما و شنود پيغام‌هايتان براي وي ممكن است.
براين اساس به شهروندان توصيه شده است در صورتي که از اين تلفن‌ها استفاده مي‌کنند اولا پيغام‌هاي حساس و محرمانه را بر روي آن ذخيره نکنيد. ثانيا کد پيش فرض اين قسمت از سيستم دستگاه را بصورت دلخواه تغيير دهند و از حالت پيش فرض خارج كنند.

4545

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 196590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =