۰ نفر
۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۶:۳۴

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد افرادی که در کودکی به بیماری سرطان دچار شده‌اند با احتمال کم‌تری در سنین بزرگسالی ازدواج می‌کنند.

تحقیقی که روی بیش از 9 هزار نجات‌یافته سرطانی انجام شده نشان می‌دهد نزدیک به نیمی از این افراد در دوران بزرگسالی خود هنوز ازدواج نکرده‌اند که این میزان نزدیک به 25 درصد از جمعیت عمومی جامعه بالاتر است.

دانشمندان هشدار داده‌اند از آنجایی که ازدواج شانس زندگی طولانی‌تر را افزایش می‌دهد، بیماران سرطانی که ازدواج نکرده‌اند در حقیقت زندگی طولانی‌تر و بهتر خود را در معرض خطر قرار می‌دهند. بررسی‌ها نشان می‌دهد مشکلات احساسی و روحی و هم‌چنین نگرانی از وضعیت سلامت در آینده از مهم‌ترین دلایلی ازدواج نکردن افرادی است که در سنین کودکی به بیماری سرطان دچار شده بودند.

این تحقیق که توسط دانشگاه پزشکی Yale و روی بیماران سرطانی که بین 18 تا 54 سال سن داشتند انجام شد نشان می‌دهد نزدیک به 46 درصد از این افراد هرگز در طول دوران زندگی خود ازدواج نکرده‌اند.

اگرچه میزان طلاق در بین سرطانی‌هایی که ازدواج کرده‌اند نسبت به عموم جامعه بالاتر نیست که این نشان می‌دهد مشکل اصلی این قشر از جامعه شروع یک زندگی مشترک است نه تداوم آن. دکتر نینا کادان‌لاتیک از دانشگاه Yale در این‌باره گفت: این بررسی‌ها نشان می‌دهد بیماران سرطانی حتی بعد از وارد شدن به سنین بزرگسالی نیز احتیاج به حمایت روحی و عاطفی دارند تا بتوانند با بسیاری از دغدغه‌های خود با آرامش و منطق بیش‌تری کنار بیایند.

بسیاری از این بیماران به دلیل نگرانی‌های بی‌مورد از ازدواج کردن سر باز می‌زنند که می‌توان با برگزاری جلسات مشاوره این نگرانی‌ها را تا حد زیادی کاهش داده و به این بیماران کمک کنیم زندگی طبیعی‌تری را در پیش بگیرند.

تلگراف، 8 اکتبر

کد خبر 19682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =