العالم نوشت:

دبیر اتحادیه وکلای سوریه گفت: حمله به سفارتخانه های دمشق در کشورهای عربی و غیرعربی مکمّل سناریوی نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه به ویژه پس از وتوی قطعنامه غربی ـ عربی است.

احمد خلیل دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم تصریح کرد: سناریوی "گروه تماس" که سارکوزی ِرییس جمهور فرانسه و حامی صهیونیسم تشکیل آن را اعلام کرده است، جایگزین توطئه های دشمنان عربی و غربی سوریه خواهد شد، توطئه هائی که دولت دمشق با کمک ملت و ارتش سوریه و کشورهای دوست خود توانسته با آن مقابله کند.

وی افزود: هدف از این توطئه های جنون آمیز تغییر نقشه کل جهان است.

حمله به سفارتخانه های سوریه

حمله به سفارتخانه های سوریه به دنبال ارایه طرح غربی ـ عربی ضد سوریه به شورای امنیت آغاز و پس از وتوی شنبه (15بهمن) این قطعنامه از سوی چین و روسیه نیز بروز و ظهور بیشتری یافته است.

بامداد شنبه (15 بهمن) چندین نفر با حمله به سفارتخانه سوریه در پایتخت یونان، شیشه های این سفارتخانه را شکسته و بخش کنسولی آن را تخریب کردند.

سفارت سوریه در کویت نیز جمعه گذشته مورد تعرض قرار گرفت و در امان پایتخت اردن تلاش مخالفان برای حمله به سفارت سوریه با توجه به حضور نیروهای امنیتی ناکام ماند.

شامگاه شنبه پس از وتوی قطعنامه ضد سوری در شورای امنیت سفارتخانه سوریه در استرالیا هدف حمله قرار گرفت و افراد مهاجم بخشهایی از آن را تخریب کردند.

در پایتخت مصر نیز سفارتخانه سوریه بامداد شنبه هدف تعرض قرار گرفت.

"سامی الخیمی" سفیر سوریه در انگلیس نیز اعلام کرد، افراد خرابکار با حمله به سفارت سوریه در لندن یکی از دفاتر آن را در طبقه اول تخریب کردند.سفارت سوریه در لندن حمله به سفارتخانه های سوریه را با اقدامات تحریک برانگیز شبکه های الجزیره قطر و العربیه عربستان مرتبط دانست

احمد خلیل دبیر اتحادیه وکلای سوریه با اشاره به اقدامات غرب در زمینه تلاش برای تغییر نقشه سیاسی منطقه از طریق تصویب قطعنامه ضد سوری در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: پیش بینی می شود پس از وتوی قطعنامه ضد سوری تلاش هائی برای همگرائی روسیه و آمریکا آغاز شود ولی این همگرائی علیه سوریه نخواهد بود بلکه در راستای حل بحران این کشور است.

وی دیدگاه روسیه را درباره بحران سوریه ثابت و غیرقابل تغییر خواند و افزود: دخالت نظامی در سوریه و براندازی نظام دمشق خط قرمز روسیه است.
 
اتحادیه عرب خیرخواه ملت سوریه نیست
 
خلیل خاطرنشان کرد: ملت پس از ارایه طرح اتحادیه عرب و اقدامات آنها برای بین المللی کردن موضوع سوریه فهمیدند که این اتحادیه خیرخواه کشورشان نیست و حسن نیت ندارد.
 
وی به دخیل بودن سران عرب در زمینه توطئه ضد سوریه اشاره کرد و گفت: چگونه برخی طرف ها از حل بحران سوریه حرف می زنند در حالی که این کشور را تحریم اقتصادی و سیاسی می کنند.
 
خلیل اظهار داشت: گروه های مسلح پس از تصویب طرح اتحادیه عرب عملیات قتل مردم و تخریب تأسیسات اقتصادی را افزایش دادند.
 
وی افزود: پیش بینی می شود که توطئه گران عربی و غربی به امید تحقق اهداف خود در محافل بین المللی عوامل خود را در سوریه برای خرابکاری بیش از پیش مورد حمایت قرار دهند.26151

کد خبر 197642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =