رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایط کنونی تمامی تلاش‌ها باید به گونه‌ای باشد که حضور مردم در پای صندوق‌های رای که نماد مردمی بودن نظام است افزایش یابد.

 به گزارش خبرآنلاين، آيت​الله هاشمي رفسنجاني در دیدار اعضای جبهه مردم‌سالاري، گفت: حضور مردم از ارکان پیروزی اسلامی بوده و چنانچه در همه شریط مردم در عرصه حضور داشته باشند بقای نظام تضمین می‌شود.
هاشمی اصلی ترین عرصه حضور مردم را عرصه انتخابات دانست و گفت: در ابتدای پیروزی انتخابات مردم خودجوش و بیش از 90 درصد در پای صندوق های رای شرکت می‌کردند. در شرایط کنونی تمامی تلاش‌ها باید به گونه‌ای باشد که حضور مردم در پای صندوق‌های را که نماد مردمی بودن نظام است افزایش یابد و مسئولان، دست‌اندرکاران انتخابات از نگاه جناحی و باندی پرهیز کنند
وی از اعضای جببه مردم‌سالاری خواست تا از آسیب‌های بد اخلاقی‌ در انتخابات خوددرای کرده و چنانچه دیگران بداخلاقی‌هایی داشته باشند شما در اخلاص و ارزش‌های اسلامی پایبند باشید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات راشد الغنوشی مبنی بر اینکه مدل حکومتی ترکیه را بر مدل حکومتی ایران ترجیح می‌دهد، اظهار داشت: در چند روز گذشته از مصر خبری رسید که برای من سخت تر از اظهارات راشد الغنوشی بود، چرا که برخی از مساجد مصر ایران را متهم به حمایت از علویان سوریه بر علیه اهل سنت این کشور می‌کنند. ما باید در برنامه‌ریزی‌ها و موضع‌گیری‌ها دقت لازم را به عمل آورده و موازین شرعی و اسلامی را رعایت کنیم تا بتوانیم الگوی مناسب و مطلوبی برای جهان اسلام و سایر کشور‌ها باشیم.
در ابتداي این دیدار مصطفی کواکبیان، رئیس جبهه مردم سالاری، گزارشی از نحوه شکل‌گیری اين جبهه ارائه کرد و مجید محتشمی در خصوص مبانی فکری این جبهه نکاتی را مطرح نمود.
/2929
کد خبر 200066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =