روزنامه کیهان نوشت:

«بازنذه انتخابات، گروه ها و افرادی بودند که انتخابات مجلس را تحریم کردند».
این مطلب را هوشنگ امیراحمدی درگفت وگو با رادیو فردا عنوان کرد. وی در میزگردی با حضور عبدالله مهتدی (رئیس گروهک تروریستی کومله) و ملیحه محمدی (از اعضای گروهک منحله فدائیان خلق) شرکت کرده بود. دو شرکت دیگر حامی تحریم انتخابات بودند اما امیراحمدی گفت: این دوستان انتخابات را در سال 2005 تحریم کردند که احمدی نژاد را تولید کرد. ای کاش آن روز تحریم نمی شد. من 2005 نامزد انتخابات شدم. عقلم می رسید که من را تایید نمی کنند اما می دانستم انتخابات مهمی است و متاسفانه نتیجه اش شد پیروزی اصولگراها. من اصولا تحریم را بی عملی می بینم.
به اندازه ای بود که بگویم من را تایید نمی کنند. اما می دانستم یک نقطه عطف تاریخ ایران است و نباید آن انتخابات تحریم می شد که شد متاسفانه نتیجه اش احمدی نژاد شد و پشت سر احمدی نژاد می بینیم که چه شد.
وی افزود: انتخابات در ایران پاشنه آشیل حکومت بوده. هر چیز مثبتی را که در این سی سال گذشته داشتیم از دل انتخابات درآمده نه از دل تحریم. برعکس از دل تحریم همیشه چیزهای بد درآمده نکته دیگر اینکه گزینه دیگری این دوستان ندارند. واقعا ندارند. کسی که امروز تحریم می کند باید به من بگوید چه می خواهد. این جامعه باید عوض شود. می خواهد چه جوری این را عوض کند. با جنگ، با انقلاب دیگر، با چه؟ من هم مثل دوستانی که دارند صحبت می کنند و دوستان دیگر می فهمم که این جمهوری اسلامی یک سیستم بسیار بسیار مشکلی است و یک جریان بسیار غیردمکراتیکی است، و هزار مشکل دیگر. من دراین باره با دوستان تحریمی هیچ مشکلی ندارم. اما معتقدم کسی که نامزدهای ما را تایید نمی کرد می باخت نه ما. نیروی سبز، آقای خاتمی و آقای هاشمی و امثال آن بزرگترین ایرادشان این است که نرفتند ثبت نام کنند که آنها تاییدش نکنند. نیروهای دیگری هستند که باید بروند آنجا و بگویند ما هستیم. بگذار جمهوری اسلامی آنها را تایید نکند. جمهوری اسلامی می بازد. آقای خاتمی که نمی بازد که تایید نمی شود.
وی در این مصاحبه که پنج شنبه انجام شد، گفته بود: واقعیت این است که چه این انتخابات را تحریم کنیم مردم ایران شرکت می کنند. این نیست که ما بگوییم مردم بروید در خانه های تان بنشینید و مردم بروند در خانه هایشان بنشینند. متاسفانه این جوری نیست و متاسفانه آن مشروعیتی که ازش حرف می ز نند و به آن معنایی که دارند می گویند نخواهد شد. انتخابات مجلس در دهات و روستاها و شهرهای کوچک و محله های تهران و این ور و آن ور انتخاب می شود. این تحریم هم شکست می خورد. از دو جهت، هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت. یعنی از تویش آقای مصباح درمی آید. این کیفیت اش. کمیت اش هم این است که آن چیزی که ما فکر می کنیم مردم می روند توی خانه های شان می نشینند، اتفاق نمی افتد.
/29217
کد خبر 201754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =