فارس نوشت:

تحقیقات جدید در انگلیس نشان می دهد که کشیده شدن ساعت به جلو خطر بروز حملات قلبی را افزایش می دهد.
پژوهشگران انگلیسی گفتند: کشیدن شدن ساعت در طول ماه مارس جاری در اروپا شاید وقت بیشتری را در طول روز به ما بدهد اما چه بسا ما را بیشتر در معرض حملات قلبی قرار می دهد.
مارتین یونگ پژوهشگر از دانشگاه آلابامای انگلیس گفت: دو روز بعد از کشیده شدن ساعت به جلو در اروپا 10 درصد خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و برعکس وقتی در ماه اکتبر آینده ساعت به عقب کشیده می شود، خطر ابتلا به حملات قلبی 10 درصد کاهش می یابد.
این پژوهشگر افزود: به نظر نمی رسد خطر افزایش ابتلا به حملات قلبی در صبح روز کشیده شدن ساعت به جلو وجود داشته باشد زیرا اکثر مردم برنامه کاری روزانه خود را تغییر نمی دهند اما خطر روز بعد از آن به اوج خود می رسد زیرا اکثر مردم باید برای رفتن به سرکار زودتر از خواب بیدار شوند.
به گفته این پژوهشگر، علت افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما چند تئوری مطرح است.
یونگ گفت: محروم شدن از خواب، ساعت بیولوژیک بدن و واکنش سیستم دفاعی ممکن است نقشی در جریان بررسی علل بروز این وضعیت ایفا کند.
برپایه این گزارش، باوجود اینکه این تحقیقات ارتباط بین کمبود خواب و خطر ابتلا به حملات قلبی را کشف کرده است اما نمی توان گفت که اینها علت و معلول هم هستند.
47232 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 203518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
  26 8
  ،کنه باز می خواهید ساعت ها را تغیر ندید،این رو بهانه کردید،این قضیه افزایش سکته به خاطر تعطیلات عید پاکه که زیاد پرخوری میکنند.
 • بدون نام IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
  0 7
  قلبی که با تغییر ساعت از کار بیفتد بهتره که بیفته.
 • بیژن IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
  10 0
  تازه فهمیدم چرا این همه سکته داریم پس ایراد از آلودگی هوا و فکر وخیال زیاد درباره گرونی و مسکن و ازدواج و نوسان قیمتها و .... نیست.آهان!!!!!
 • بدون نام IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
  4 6
  این تغییر ساعت واقعا کار بی فایده ای است که مضراتش بیشتر از منافعش میباشد و اصولا برای کشورهایی در عرضهای شمالی مناسب است نه کشوری مثل ما .
 • بدون نام IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
  4 9
  احمدی نژاد این موضوع را می دانسته و با تغییر ساعت مخالف بود. اما اگر می گفت شما همان کاری که سر گالیله در اوردند سر او در می اوردید
 • بدون نام US ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۳
  4 4
  اصلا هم اینطور نیست. بنده روزها وقتی در تابستان و بهار که آفتاب زودتر میزنه بیرون و صدای پرنده ها درمیاد و گرما زیاد میشه اصلا راحت نمی خوابم. با تغییر ساعت خواب راحتتری در تاریکی خواهم داشت.زمانی که دولت جدید قانون تغییر ساعت را بهم زده بود کیفیت خوابم به شدت بهم خورده بود و در طول روز کاملا خسته بودم. 5 صبح آفتاب بیرون زده بود!