۰ نفر
۹ فروردین ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۰

واحد مرکزی خبر نوشت:

وزیران امور خارجه عرب عصر چهارشنبه برای فراهم کردن مقدمات اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در بغداد تشکیل نشست دادند.

خبرگزاری شین هوا، وزیران امور خارجه عرب در این نشست برنامه کاری نشست سران عرب، ساز و کار نهایی تصمیمات و موضوعاتی که در نشست سران مطرح خواهد شد و همچنین اعلامیه بغداد را بررسی می کنند.»
وزیران امور خارجه کشورهای عرب همچنین در نشست امروز گزارش نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب را درباره تلاش مشترک عربی و توسعه اتحادیه عرب در سایه گزارش مقدماتی که یک کمیته مستقل به ریاست الاخضر ابراهیمی آن را تهیه کرده است و ایجاد راهکاری برای تشکیل پارلمان دایم عربی بررسی می کنند.
وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در نشست بغداد تحولات سوریه و یمن ، موضوع فلسطین ، تنش عربی و اسرائیلی ، اوضاع در جولان و کرانه باختری رود اردن ، همبستگی با لبنان و همچنین اوضاع سومالی را بررسی خواهند کرد.
وزیران امور خارجه عرب همچنین درباره منطقه خاورمیانه عاری از سلاح های کشتار جمعی و در راس آن تسلیحات هسته ای ، تروریسم بین الملل و راه های مبارزه با آن و مکان نشست بعدی سران عرب در سال آینده به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
بیست و سومین نشست سران عرب فردا در قصر ریاست جمهوری عراق در منطقه سبز بغداد برگزار می شود.
سران و مقامات 21 کشور عضو اتحادیه عرب برای بررسی تازه ترین تحولات منطقه، بین الملل و جهان عرب فردا در بغداد گردهم می آیند.4949

کد خبر 205448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =