ایسنا نوشت:

رییس ستاد نماز جمعه‌ تهران گفت: اگر فرد یا جریانی تلاش کند تا بحث حمایت از تولید ملی به حاشیه رانده شود ما در نماز جمعه آن را رسوا خواهیم کرد، زیرا این شعار کشتی نظام را به ساحل نجات خواهد رساند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیدالله شیرمردی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌ این هفته تهران با اشاره به سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی" تاکید کرد: این شعار باید در دستور کار همه قرار بگیرد و لازم است تا روحانیون وارد عرصه شده و فرهنگ سازی کنند. زیرا تا زمانی که آن‌ها پیش قدم نشوند کاری از پیش نمی‌رود، به همین منظور ما در وزارت فرهنگ و جوانان اتاق فکری تشکیل دادیم.
 
 اهم اظهارات وی به شرح زیر است:
* پیامک‌هایی از طریق اپراتورها برای حضور مردم در نماز جمعه ارسال می‌شود تا آن‌ها بتوانند برنامه‌های خود را هماهنگ کرده و در این فریضه شرکت کنند. ما باید دغدغه‌ خود را شرکت در نماز جمعه قرار دهیم. این در حالی است که برخی به دلیل مطرح شدن برخی مواضع بهانه تراشی کرده و در این نماز شرکت نمی‌کنند، حال آن‌که زمانی که در حج هستند به وهابیون اقتدا می‌کنند.
* امسال سال حمایت از تولید ملی بوده و نباید شعار دیگری بر این شعار غلبه پیدا کند، زیرا این حرف‌ها برگرفته از متون قرآن بوده مثل سال جهاد اقتصادی. بنابراین لازم است تا همه‌ نگاه‌ها به این سخنان رهبری بوده و به صورت علمی کارها دنبال شود. همچنین نباید موضوعات فرعی و بحث‌های سیاسی و جناحی مثل موضوعات دولت و مجلس، بر این شعار غلبه کند.
* علما باید اقتصاد اسلامی را تبیین کنند، زیرا از دوره مشروطیت اقتصاد ما بیمار شده است، این در حالی است که اسلام تنها یک اقتصاد مردمی بیشتر ندارد و آن استفاده از تعاونی‌های فردی یا گروهی است. بنابراین دولت نباید به عنوان یک دلال یا کاسب در عرصه حضور داشته باشند، بلکه باید به عنوان ناظر و پشتیبان دستگاه‌ها در صحنه باشند.
 * اصل 44 و سخنان مقام معظم رهبری همچنین سند راهبردی برنامه پنج ساله‌ای که در اختیار داریم، راهی است تا ما را به اقتصاد جامعه‌ای سالم راهنمایی می‌کند، همچنین ما باید توجه داشته باشیم که شرایط جغرافیایی و دینی شرق و غرب متفاوت است، مثل ربا که برای ما حرام شمرده می‌شود، ولی در غرب ممکن است حتی امری مثبت هم ارزیابی شود.
/29212
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 206493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  52 3
  زمانی که در حج هستند به وهابیون اقتدا می‌کنند!!!
 • بدون نام US ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  113 0
  درباره گرانی و فقر هم صحبت کنید!!! همه بی خیال مردم هستن!
 • بدون نام IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  39 1
  ایشون نحصیلات اقتصادی دارند؟
 • بدون نام IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  31 0
  ایشون نحصلات اقتصادی دارند؟
 • amir IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  53 2
  اگرفرستادن پیام های تبلیغاتی تجاوز به حریم خصوصی افراده پس فرستادن پیامک برای نماز جمعه هم تجاوز به حریم خصوصی افراده حتی اگه برای نماز باشه
 • بدون نام IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
  43 2
  چندبار هم با همراه اول تماس گرفتم گفتم نميخوام از اين پيامكها دريافت كنم ولي توجهي نشد
 • بدون نام IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  8 1
  به زور می خوان مارو ببرن نماز جمعه.آخه نماز جمعه هم تبلیغ داره؟ یا ساعت و روزش عوض میشه که پیامک میفرستن اوناهماهنگ بشن !!!!!!!!!!!!
 • نعمت IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
  15 6
  اگر آقای هاشمی به نماز جمعه برگردند ما هم می آییم .