۰ نفر
۲۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۱

در تابلوی تبلیغاتی موزه تندیس‌های مومیایی تایلند تصویری از هیتلر در حال ادای سلام معروف نازی‌ها دیده می‌شود که در کنار آن نوشته شده است: «هیتلر نمرده است».

به گزارش شبکه ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، موزه تندیس‌های مومیایی تایلند اعلام کرد، تمامی بیلبوردهای تبلیغاتی حاوی تصویر «آدولف هیتلر» را می‌پوشاند.

 سفارت‌خانه‌های آلمان و رژیم صهیونیستی در بانکوک به تابلوی تبلیغاتی موزه تندیس‌های مومیایی تایلند، که تصویری از هیتلر بر روی آن دیده می‌شود، اعتراض کرده بودند.

بر روی این تابلوی تبلیغاتی که از حدود دو هفته پیش برپا شده است تصویری از هیتلر در حال ادای سلام معروف نازی‌ها دیده می‌شود که در کنار آن به زبان تایلندی نوشته شده است: «هیتلر نمرده است».

این بیلبوردها یکی از چهار مدل بیلبورد تبلیغاتی از این نوع است که در آنها از تصاویر افراد مرده مشهوری همچون مهاتما گاندی؛ مایکل جکسون و بروس‌لی استفاده و در بزرگراه منتهی به سواحل پاتایا که تقریبا یک ساعت با بانکوک فاصله دارد، نصب شده است.

از این تصاویر برای تبلیغ موزه تندیس‌های مومیایی تایلند که قرار است ماه آینده در تایلند گشایش یابد، استفاده شده است.

«سامپورن ناک‌سوئترونگ» مدیر این موزه اعلام کرد: پس از شکایت‌های متعدد که شکایت سفارت اسراییل و آلمان نیز از جمله آنها بود، تابلوهای تبلیغاتی هیتلر را پوشاندیم.


مومیایی هیتلر در موزه تندیس‌های مومیایی در تایلند

وی در ادامه تاکید کرد ما هیتلر را به منظور ستایش وی انتخاب نکردیم و علت این انتخاب معروف بودن هیتلر بود.

پیش از این یک مرد 42 ساله آلمانی به خاطر حمله به تندیس مومیایی هیتلر و از بین بردن سر او در موزه جدید «مادام توسود» در شهر برلین 900 یورو جریمه پرداخت کرده بود.

پش از این و با اعلام این خبر از سوی دانشمندان آمریکایی مبنی بر اینکه جمجمه منسوب به هیتلر که در بایگانی روسیه نگهداری می‌شود، به یک زن 20 تا 40 ساله تعلق دارد روزنامه دیلی‌تلگراف به بررسی تئوری‌های پرداخته بود که بر مبنای انها دیکتاتور سابق آلمانی هنوز زنده است و شاید تولد 121 سالگی خود را جشن می‌گیرد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 20665

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =