۰ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۷

ایرنا نوشت:

‌علی اكبر جوانفكر‌ مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی كه ظهر شنبه در دیدار با هیاتی از اندیشمندان ؛ صاحب نظران و فعالان رسانه ای روسیه سخن می گفت،‌ خاطرنشان كرد : ایران و روسیه نیازمند رایزنی های بیشتر هستند.
وی با تاكید بر اینكه روسیه می تواند جایگاه بهتری را در عرصه منطقه ای و بین المللی به خود اختصاص دهد، گفت: با پیروزی آقای پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه ، ‌فرصت مناسبی به وجود آمده تا مسكو جایگاه مناسب خود را در سطح بین المللی داشته باشد.
گزيده سخنان وي از اين قرار است:
·         { در واکنش به تبلیغات رسانه های غربی مبنی بر احتمال استفاده از گزینه نظامی در برابر ایران}‌ جمهوری اسلامی ایران كشوری با تجربه است . ما 8 سال دفاع مقدس را تجربه كرده ایم و در شرایطی كه یك جبهه بسیار گسترده از دشمنان ملت ایران دست به دست هم داده و از رژیم صدام حمایت كردند ؛‌ با دست خالی در برابر دشمنان ایستادگی كردیم.  ملت ایران ،‌ملت آبدیده ای است. ما راه مقاومت و ایستادن در برابر تجاوز را به خوبی می دانیم و البته شرایط امروز ما با شرایط گذشته بسیار متفاوت است.
·         امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران انسجام ندارند و اختلافات بسیاری درون آنها است،.آنها در مسایل داخلی خود نیز با مشكلات عدیده ای مواجهند و از نظر اقتصادی نیز وضعیت بسیار آشفته ای دارند.
·         در غرب عقلایی هستند كه مانع از نابخردی برخی شوند، البته ما می دانیم كه كشوری همچون آمریكا همواره با ترساندن دیگران،‌در پی اهداف سلطه جویانه و توسعه طلبانه خود بوده است.  البته این بدان معنا نیست كه ما محاسبه گر نیستیم به طور قطع تصمیمات ما بر اساس منطق و عقل است و از جنگ نیز استقبال نمی كنیم. اگر دشمنان ملت ایران دست به یك حركت نابخردانه بزنند این ظرفیت در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد كه به آنان پاسخ محكمی داده شود.
·         دولت سوریه موفق شده بر مخالفین خود كه توسط آمریكا و رژیم صهیونیستی به سلاح های مختلف مجهز شده اند، پیروز شود. امیدواریم دولت تركیه در مواضع خود در قبال سوریه تجدید نظر كند.
/2929
کد خبر 206767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • چیز جان IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
    13
    نه جان من بفرمایید استقبال کنید