۱ نفر
۲۲ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۲

روزنامه شرق نوشت:

کارآگاهان جنایی تهران در حال تحقیق از مردی هستند که متهم است کودک دو ماهه خود را با خوراندن سیانور به قتل رسانده است. این پرونده سال گذشته تشکیل شد اما اعلام نظریه پزشکی قانونی درباره علت مرگ نوزاد دو ماهه که «نازنین» نام داشت تا چند روز قبل به طول انجامید و این نظریه روند رسیدگی به پرونده را تغییر داد.

صبح روز پنجشنبه 20 بهمن سال گذشته مردی هراسان و مضطرب در حالی‌که دختربچه‌ای را در آغوش داشت به بیمارستان شریعت‌رضوی تهران رفت و به پرستاران گفت دخترش بدحال است در همان شرایط که کادر درمانی معاینه نازنین را آغاز کرده بودند، پدر او مشغول پر کردن فرم‌ مربوط به پذیرش شد و پس از آن در یک لحظه از فرصت استفاده و بیمارستان را ترک کرد.

ساعتی بعد مرگ نازنین توسط پزشکان تایید شد و از آنجا که آثار کبودی روی صورت نوزاد و همچنین جای سوزن روی دستان او مشهود بود، موضوع به پلیس اطلاع داده شد و کارآگاهان جنایی در حالی تحقیق روی این پرونده را آغاز کردند که علت مرگ دختر هنوز معلوم نبود و علاوه بر آثار مشاهده شده روی پیکر وی و فرار پدرش از بیمارستان احتمال وقوع کودک‌آزاری و قتل را قوت می‌بخشید.

ماموران بعد از بررسی فرم پذیرش نازنین فهمیدند، پدر او خودش را مردی 30ساله به نام «اسماعیل» و دامپزشک معرفی کرده است. این مرد نشانی خانه‌ای را نیز در برگه نوشته بود. تیمی از ماموران به آدرس مورد نظر رفتند و فهمیدند اطلاعات ثبت‌شده در فرم پذیرش موثق است. آنها از اسماعیل خواستند برای پاسخ دادن به برخی سوالات جلو در بیاید اما او ناگهان دست به اقدامی جنون‌آمیز زد و با گروگان گرفتن دختر سه ساله و همسرش گفت اگر کسی وارد خانه شود اعضای خانواده‌اش را به قتل خواهد رساند. ماموران وقتی در این شرایط قرار گرفتند تلاش کردند مرد دامپزشک را آرام کنند ولی کوشش‌های آنها ثمری نداشت و این مرد با قمه به یکی از ماموران حمله کرد و بعد از زخمی کردن وی دستگیر شد. ماموران همچنین همسر اسماعیل را نیز که «جمیله» نام دارد بازداشت کردند.

اسماعیل در بازجویی‌ها اتهام کشتن فرزند دومش را رد کرد و گفت: «بعد از تولد نازنین به دلیل مشکلات خانوادگی که پیش آمده بود نتوانستم برای او شناسنامه بگیرم اما به شدت به دخترم علاقه داشتم تا اینکه شب حادثه وقتی من و جمیله خواب بودیم، نازنین شروع به گریه کرد ما هر کاری کردیم نتوانستیم او را آرام کنیم من به شدت عصبی شده بودم و در یک لحظه در حالی‌که کنترل خودم را از دست داده بودم ضربه‌ای را به صورت او زدم، بعد از آن نازنین آرام شد، صبح که از خواب بیدار شدم فهمیدم دخترم بی‌حال است برای همین سریع او را به بیمارستان رساندم.»

همسر اسماعیل نیز گفته‌های شوهرش را تایید کرد با این وجود تحقیقات ادامه یافت تا اینکه پزشکی قانونی اعلام کرد در خون نوزاد دو ماهه سم مهلک سیانور پیدا شده و علت مرگ او نیز همین موضوع بوده است. به این ترتیب تحقیقات وارد مرحله تازه‌ای شد و کارآگاهان یک‌بار دیگر پدر مقتول را پشت میز بازجویی نشاندند. او این بار هم همان ادعای گذشته را تکرار کرد و درباره سیانور هیچ توضیحی نداد. او گفت: «ضربه‌ای که به دخترم زدم خیلی محکم بود و خودم متوجه کبودی صورتش شدم. روز بعد هم وقتی او را به بیمارستان رساندم از ترسم فرار کردم اما از ماجرای سیانور اطلاعی ندارم.»

جمیله نیز وقتی برای دومین مرتبه بازجویی شد، حرف‌های همسرش را تکرار و از علت کشف سیانور در خون فرزندش ابراز بی‌اطلاعی کرد.

بنابر این گزارش، در حال حاضر متهمان در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

47282

کد خبر 207238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • غلامین دهپور IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  51 2
  وای بر ما وای برما وای بر ما که انسانیت و شرافت ومردانگی را به ارزانترین قیمت فروختیم.چه بر سر دل پدری آمده که با دستان خودش کودک بی دفاع 2ماهه اش را اینچنین مضروب و مقتول می سازد؟؟خدایا به خودت به فریاد برس
  • میترانژاد IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
   25 1
   جانا سخن دل از زبانم گفتی...
 • بدون نام IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  43 3
  خدا لعنت کنه اینجور والدین رو که مایه ننگ ایران و ایرانی می شن.
 • داريوم IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  40 3
  خدا نسل اين مثلا انسان ها را محو ونابود بگردان.
  • بدون نام IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
   9 0
   خدا مخلوقش رو نابود نمیکنه. خود انشان خودش را نابود میکند.
 • بدون نام IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  28 14
  وقتی هنوز قضیه روشن نیست چرا شما مینویسید : پدر دختر ۲ ماهه اش را با سیانور کشت !!! شما خبر دارید؟؟؟
 • توسی IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  29 3
  امان از مشکلات اقتصادی وجنسی که پدر و مادر همه مشکلات خانوادگی هستند
 • مقیمی IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
  13 0
  قابل توجه پدران و مادرانی که بعدها خدای نکرده میخوان فرزندان خود را به قتل برسانند.من حاضرم فرزندتان را تا هر زمان که خودتان بخواهید نگهداری و سرپرستی کنم و هر زمان هم خواستید آنرا صحیح و سالم تحویل دهم و هیچ ادعای هم در باره فرزندتان ندارم . این را گفتم تا دیگر بفکر کشتن بچه های پاک و معصوم خود نیافتید. amir_moghimi12@yahoo.com ایمیلم را هم گذاشتم و امیدوارم کسی مجبور نشه ایمیل بزنه.
 • جواد IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  8 0
  منم حاضرم از بچه های کسانیکه نمتوانند از بچه شان نگهداری کنند نگهداری وسرپرستی کنم وهر زمان که خواستند سالم تحویلشان بدهم