عبدالله کعبی گفت:هر اقدامی برای محدود کردن حضور مردم در انتخابات، به زیان نظامی است که برای استقرار آن خون‌های زیادی ریخته شده است.

به گزارش خبرآنلاین نماینده آبادان در نطق خود در جلسه امروز مجلس گفت: برای اولین بار با محدودیت های بسیار امکان حضور یک طیف سیاسی خاص در انتخابات داده نشد.
وی ادامه داد: برخی به دلیل شرایط موجود از خیر نامزدی گذشتند و برخی در میانه راه رد صلاحیت شدند اما در عوض برخی دیگر با تکیه بر کانون های قدرت و ثروت وارد عرصه رقابت شده و در حالی خود را پیروز می خوانند که اصلا رقیبی نداشتند. آنها واقف نیستند که با این کارها چه آسیبی به اعتماد مردم می زنند.
کعبی همچنین گفت: در یک انتخابات سالم، بی طرفی مجریان به عنوان امین مردم انتظاری معقول است. اما در حوزه انتخابیه من دخالت دولت مشهود بود. به طوری که صلاحیت من پس از تایید، رد می گردد و تیم انتخاباتی بندهرا  پیش از انتخابات بازداشت و پس از انتخابات آزاد کردند! ازجمله اینکه برادر من را بازداشت کردند‌.
کعبی با بیان اینکه  تخلفات انتخاباتی در حوزه انتخاباتی وی مشهود بوده است، ادامه داد: آرای بنده را به نام فردی که همنام بنده بود و در انتخابات شرکت کرده بود ثبت کردند. در حالی که در موارد مشابهی که در تهران بوجود آمد، آرای مشابه را به نام نامزد مشهور زدند.
وی در بخش دیگری از نطق خود وضعیت کشور را بسیار بد و اسفبار توصیف کرد و گفت: دولت آقای احمدی نژاد یک دولت ناکارآمد و شکست خورده است و می خواهد به مردم آدرس غلط دهد. به نظر من پاسخ های تمسخرآمیز او در روز طرح سوال از رییس جمهور کمتر از به توپ بستن مجلس در زمان محمدعلی شاه قاجار نبود. دولت می‌خواهد کاستی‌های خود را با تمسخر و توهین به مجلس جبران کند.
29219
کد خبر 207454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  77 7
  صحیح است اما کمی دیر
 • بدون نام IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  47 10
  احسنت
 • بدون نام IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  54 4
  هم ولايتي اون 4سال كجا بودي عزيزم.اين همان دولت 4سال حضور جنابعالي درمجلس هست.
 • بدون نام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  32 12
  جناب آقاي كعبي بعد از چندين سال حضور در مجلس و عدم دفاع از مردم مظلوم آبادان چرا آلان كه به نمايندگي مجدد انتخاب نشديد اين حرف ها ميزنيد
 • بدون نام IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  47 1
  روز سخنراني احمدي نژاددرمجلس چرااين حرفها رانزدي؟اگر راي مي اوردي هم اين حرفها را ميزدي !
 • رضا IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  11 1
  بی خیال اقای نماینده .
 • بدون نام IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۳
  9 24
  جالب است مجلس سئوالات بی پایه وبی منطقی را طرح کردند و یک سال روی آن مانور دادند و قانون نیز تنها گفته رئیس جمهور بیاید مجلس پاسخ گوید و او نیز آمد و پاسخ گفت شما خوشت بیاید یا نیاید. رئیس جمهور آمد مجلس پاسخ گفت بنا نیست آنچه شما دوست داری ایشان بگوید شما یک سال از قبل این سئوالات ترک تازی کردید و یک بار آمد و شماها را شست و کنار گذاشت دمش گرم
  • بانو IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
   2 2
   چقدر زشته این شماها و ماها کردن و چند دسته کردن مردم و ضربه زدن به اتحاد مردم یک کشور. عاقبت خوشی برای این کار نمیشه دید!متاسفام