شورای شهر یکی از شهرهای کوچک برزیل نام خیابانی را که کارخانه جدید Foxconn در آن قرار می‌گیرد بعد از فوت بنیانگذار اپل به استیو جابز تغییر داد.

ماندانا سجادی:  به گزارش Cult of Mac شورای شهر جودایی، یکی از شهرهای کوچک برزیل برای ادای احترام به بنیانگذار اپل؛ به صورت رسمی اعلام کرد که نام یکی از خیابان‌هایش را به خیابان استیو جابز تغییر داده است.
این خیابان مسیری است که شهر کوچک جودایی را به پایتخت برزیل، سائو پائلو متصل می کند و اینجا همان جایی است که برای قرار گرفتن Foxconn جدید انتخاب شده است. در واقع Foxconn در مکانی نزدیک به سائو پائلو محلی برای تولید آی‌فون افتتاح می‌کند.
خبرگزاری Forbes نوشته است: شواری شهر جودایی لایحه تغییر نام این خیابان را در ماه اکتبر و درست یک روز پس از درگذشت جابز به مجلس ارائه کرد اما این لایحه سرانجام 27 مارس به تصویب شورا رسید.
دولت برزیل در ماه ژانویه، پیشنهاد یک سری معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌های اقتصادی را به Foxconn داد تا آنها را به برزیل بکشاند و یک خط تولید آی‌فون را در کشور خود داشته باشد.
اما گذشته از همه اینها، آمریکا جنوبی برای Foxconn شروع خوبی است. حزب کارگر برزیل دیروز در بیانیه ای اعلام کرد که امید است Foxconn در برزیل بتواند در عین تولید یک محصول مطمئن، حقوق کارگران را رعایت کرده و دستمزد معقولی هم به آنها بدهد. به گزارش Cult of Mac در حال حاضر سه Foxconn دیگر هم در برزیل مشغول کار هستند.
40121
کد خبر 207641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
    11 1
    آخه کی نوبت ما میرسه که یکم، فقط یکم جهانی باشیم؟!