خانه ملت نوشت:

رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی با اعلام این خبر که تخلفات دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها طی نامه‌ای در 13 بند، تقدیم هیئت رئیسه شده، گفت: این گزارش که بر اساس ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس تدوین شده، برای بررسی در صحن علنی مجلس در دستور کار هیئت رئیسه قرار گرفته است.

 

 

 

 غلامرضا مصباحی مقدم  تصریح کرد: اعضای کمیسیون طرح تحول اقتصادی در پاسخ به درخواست رئیس مجلس برای اعمال ماده 233 درباره عملکرد دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گزارشی تهیه کرده و آن را تقدیم هیئت رئیسه کردند.

وی افزود: این گزارش که در 13 بند تبیین شده، برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس تقدیم هیئت رئیسه شده است.

 در این گزارش آمده است در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها وزارت اقتصاد 50 هزار میلیارد ریال تنخواه از بانک مرکزی دریافت کرده است که طبق گزارش کتبی خزانه، این رقم ماهیت تنخواه نداشته و از منابع بانک مرکزی و بصورت استقراض بوده است.

در این گزارش همچنین اشاره شده در مرحله دوم، خزانه‌داری کل مبلغ 40 هزار میلیارد ریال دیگر بابت تنخواه از بانک مرکزی دریافت کرده که در صورتهای مالی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به عنوان بدهی به بانک مرکزی ثبت شده است. این گزارش به ده مورد دیگر نقض قوانین و مقررات در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره دارد.

12 نماینده شاخص عضو کمیسیون ویژه رسیدگی به لایحه طرح تحول اقتصادی امضا کرده‌اند:

غلامرضا مصباحی مقدم

محمدرضا باهنر

محمدحسین فرهنگی

محمدرضا تابش

احمد توکلی

جمشید انصاری

محمدمهدی مفتح

عباس رجایی

 

رضا عبداللهی

/3131

کد خبر 209017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =