منتخب مردم گچساران در مجلس نهم:چه بسیار دختران دانش آموز روستایی با افزایش قیمت بنزین و عدم توان خانواده هایشان در تامین کرایه ماشین ، خانه نشین شدند.

غلامرضا تاجگردون ، منتخب مردم گچساران در مجلس نهم که روز گذشته میهمان کافه خبر بود، ضمن تاکید بر ضرورت داشتن نگاه همه جانبه در اخذ تصمیمات اقتصادی گفت: من پیشنهاد می کنم همه مدیران دولتی، حداقل یک دوره مجبور شوند به عنوان کاندیدای مجلس از مناطق دور افتاده و شهرستانها در انتخابات شرکت کنند تا از این طریق ضمن برخورد نزدیک با مردم، مشکلات واقعی مردم آشنا شوند و تاثیر تصمیماتی را که به عنوان مدیر می گیرند لمس کنند.
وی که در دولت هشتم معاون سازمان مدیریت و برنامه زیری کشور بود، گفت : در این مورد یک مثال کوچک می زنم، از زمانی که قیمت بنزین و گازوئیل بالا رفته است، به دلیل افزایش هزینه حمل و نقل، تعداد زیادی از دختران روستایی ساکن مناطق محروم مجبور به ترک تحصیل و خانه نشینی شده اند.
تاجگردون افزود: در بسیاری از مناطق کوچک روستایی مقاطع تحصیلی محدود است و چه بسیار کودکان روستایی مجبور هستند برای رفتن به مدرسه هر روز از روستای خود به روستای مجاور و شهرهای نزدیک بروند، افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و گرانی کرایه راه، به قدری است که برخی از خانوارهای روستایی توان پرداخت آنرا ندارند، این خانوارها برای جبران هزینه ها فرزندان پسر خود در محل تحصیل ساکن کرده اند، چند خانوار باهم اتاقی برای پسران دانش آموزشان کرایه کرده اند و یا فرزندان خود را در خانه بستگان ساکن کرده اند، اما در مورد فرزندان دختر چنین امکانی را ندارند و همین موضوع باعث ترک تحصیل و خانه نشینی دختران روستایی شده است.
این مدیر سابق دولتی در ادامه گفت: به طور حتم مدیرانی که بحث افزایش قیمت سوخت را دنبال می کردند و به دنبال اصلاح وضعیت اقتصادی بودند حتی تصور نمی کردند که تصمیم آنها می تواند چنین آثاری را به دنبال داشته باشد و این به دلیل عدم آشنایی مدیران و تصمیم گیران با معضلات واقعی مردم است.
تاجگردون در انتقاد از خود گفت: من هم به عنوان مدیر و برنامه ریز در دوران فعالیت خود تصمیماتی را اتخاذ کردم که اگر امروز در مقام تصمیم گیری قرار داشتم ؛ آن تصمیمات را تکرار نمی کردم به طور مثال نگاه هزینه ای به بودجه آموزش و پرورش و حقوق فرهنگیان از مواردی است که نباید در فرآیند بودجه ریزی جا می افتاد و متاسفانه شاهد ادامه همین نگاه تا امروز هستیم، نگاه هزینه ای به این بودجه باعث تهی شدن آموزش پرورش از معنای واقعی دانش است.
/22231
 

کد خبر 210733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد US ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  45 0
  این را باید فریاد زد آقای تاجگردون تا همکارانتان مانند شما بدانند.تحصیل حق مسلم مردم ایران است.
 • مهاجر US ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  8 0
  ترک تحصیل دربین پسران ودختران روستایی بلحاظ تصمیمات غلط مسولان افزایش یافته و حتی امکان تشکیل کلاسهای نهضت سوادآموزی در بسیاری از روستاها امکانپذیر نبوده و بعضآ به فراموشی سپرده شده است!
 • علی IR ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  10 0
  اخی گنا دارن به قران این دخترای معصوم ایرانی.همه جوره حقشون از هر طرف خورده میشه.من به عنوان یک ایرانی تمنا میکنم از مسئولین نگذارند حق تحصیل و پیشرفت از این قشر گرفته شه...
 • سکینه IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  8 2
  من میدانم فرهنگ روستا های دور افتاده به این ترتیب است. ولی شما در نظر بگیرید این افزایش قیمت ها در شهر ها چه بلایی سر ما میاورد .از این به بعد باید منتظر ترک تحصیل بسیاری از فرزندانمان باشیم.باز روستا هزینه کمتری نسبت به شهر دارد ضمن انکه از یارانه های خوبی برخوردارند و اینکه دغدغه حذف یارانه هایشان را هم ندارند.در انتها میخواهم بگویم این روند برای تمام ملت سخت و دشوار است نه فقط روستاییان.
 • حسن US ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  1 1
  متاسفانه وقتی کارها بدون کارشناسی است حتی اگر نیت خیر هم داشته باشی ناخواسته باعث شر میشی . به آقای احمدی نژاد توصیه میکنم یه کم چشمهاتو باز کن چون میدونم نیت خیر داری . فقط نمیدونم چطوری به این نتایج میرسی و حتی روی آنها پافشاری هم میکنی
 • بدون نام IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  1 0
  من خانمم آموزشیار نهضت بودکرایه راش ازدرامدش بیشتر بود تازهاین که هیچی همون پولی رو که آموزش یارامیدادن سه تا4ماطول میکشید تاپرداخت میکردن که من از حقوق خودم میزاشتم برای کرایه ماشین اون روستاه تازه fبعضی وقتهاماشین گیر نمیامد اکثر موقهامونجا وایمستادالان حق تدریس شده تومدرسه روستاها میره خرج ودخلش برابره
 • رضات IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  4 0
  جواب این دخترهای معصوم که از تحصیل باز میمانند و در آینده نزدیک سرخورده میشوند را چه کسی میدهد؟