۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۵

العالم نوشت:

محاکمه غیابی طارق الهاشمی معاون سابق رئیس جمهوری عراق و برخی از محافظان وی به اتهام فعالیت های تروریستی ، در شرایطی آغاز می شود که کارشناسان قضایی برای وی 300 سال زندان پیش بینی می کنند.

دستگاه قضایی عراق حدود 300 اتهام به الهاشمی و محافظان وی وارد کرده ، که از مهم ترین آنان ترور 6 قاضی ، یک وکیل زن عراقی و مدیر کل وزارت اطلاعات و یک افسر وزارت کشور عراق است.

" عبد الستار البیرقدار" سخنگوی رسمی شورای عالی قضایی عراق گفت : قرار است  در دادگاه محاکمه الهاشمی که تحت تعقیب است و درترکیه حضور دارد ، به تمامی اتهامات  ا زجمله ترورها رسیدگی شود.

" وائل عبد اللطیف " قاضی و نماینده سابق مجلس عراق پیش بینی کرد که دادگاه ، طارق الهاشمی را در ارتباط با اتهامات وارده ، دست کم به 300 سال حبس محکوم کند.

این قاضی عراقی امروز به خبرگزاری " الفرات نیوز" گفت : الهاشمی متهم به دست داشتن در بیش از 300 قضیه تروریستی از جمله انفجار خودروهای بمب گذاری شده و ترور و موشک باران برخی مناطق است.

دراین حال ، "احسان العوادی " نماینده ائتلاف دولت قانون عراق گفت پیش بینی محکوم شدن طارق الهاشمی به اعدام این است که وی به طور صریح به دست داشتن درجنایت های تروریستی اقرار کرده است.

العوادی با بیان اینکه اقرار الهاشمی به دست داشتن درجنایت ها اعم از ترور و بمب گذاری و حملات علیه مردم عراق ، مساله ای امیدوار کننده است ، ابراز امیداری کرد که الهاشمی شجاعت به خرج دهد و درجریان محاکمه در دادگاه به جنایت هایش اقرار کند و ادله و شواهد اثبات کننده دست داشتن وی در جنایت هایش را ارائه دهند نه اینکه مقابل رسانه ها به جنایت های خود اعتراف کند.

محاکمه الهاشمی اولین محاکمه یک مسئول ارشد عراقی در خصوص قضایای تروریستی از سال 2003 است که پس از اعترافات محافظانش مبنی بر دست داشتن وی در اقدامات تروریستی ، به ارتکاب این جنایات متهم شد.
49261

کد خبر 210975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
    2 1
    مرگ بر طارق