۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۳

ایرنا نوشت:

نوزدهمین کنگره سالانه نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با هدف معرفی جدیدترین روش ها و دستاوردهای علم نورولوژی از نوزدهم تا بیست و دوم اردیبهشت امسال در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران ، دکتر عسکر قربانی، دبیر نوزدهمین کنگره نورولوژی والکتروفیزیولوژی بالینی ایران بروز رسانی اطلاعات علمی متخصصان مغز و اعصاب کشور را هدف اساسی برگزاری کنگره پیش رو دانست و تصریح کرد: با توجه به پیشرفت های روزافزون علم پزشکی ، آشنایی متخصصان کشور با آخرین متدها و روش های نوین ارائه شده در این حیطه امری لازم و ضروری است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: روش های تشخیصی ام.آر.آی و روش های نوین درمان داخل رگی از جمله این متدها هستند که طی روزهای برگزاری کنگره به بحث گذارده می شوند.
وی با اشاره به این که تا کنون بیش از 700 نفر برای شرکت در این کنگره اعلام آمادگی کرده اند، گفت: میهمانانی از کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، امریکا و لبنان در این کنگره حضور به هم رسانیده و به ایراد سخن می پردازند.
قربانی در توضیح محورهای موضوعی کنگره ، اظهار داشت: 8 دسته بیماری های مغز و اعصاب شامل بیماری های تشنجی، بیماری ام اس، گرفتاری های عروقی، گرفتاری های عروقی مغزی، تصویربرداری مغز و نخاع، مشکلات ماهیچه ای و حرکتی، حرکت های طبیعی مغز و سردردها از جمله موضوعات اساسی مورد بحث در کنگره هستند. دبیر نوزدهمین کنگره نورولوژی والکتروفیزیولوژی ایران، ادامه داد: از 120 مقالات رسیده به دفتر دبیرخانه کنگره، 80 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود. به گفته قربانی شرکت در این کنگره برای متخصصان و جراحان مغز و اعصاب 16 امتیاز بازآموزی ، برای متخصصان داخلی، کودکان، قلب و عروق و پزشکان عمومی 10 تا 12 امتیاز و برای سایر رشته های وابسته چون فیزیوتراپی و پرستاری با 8 امتیاز بازآموزی همراه است.
بر اساس این گزارش، نوزدهمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران از 19 تا 22 اردیبهشت امسال و با حضور متخصصان نورولوژی از سراسر کشور در سالن همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن88221379 و یا به سایت اینترنتی www.iraneurologycongress.comمراجعه کنند.
301301

کد خبر 211795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =