۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۲

خبرگزاری سینمای ایران نوشت:

فضل‌الله شریعت پناهی با اشاره به دلیل تداوم برنامه «هفت» در طول دو سال گفت: «این برنامه با وجود نقاط قوت و ضعفی که دارد به دلیل نبود یک برنامه ثابت سینمایی همچنان حفظ شده است.»
وی ادامه داد: «این برنامه پس از این دو سال به یک برنامه ثابت و پایدار در زمینه سینما تبدیل شده و توانسته مخاطبان عام و خاص و خود را پیدا کند.»
مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 گفت: «در حال حاضر بسیاری از بیننده‌ها اطلاعات جدید روز سینما را با این برنامه کسب می‌کنند و همچنین سینماگران نیز برای بیان مشکلات خود به این برنامه رجوع می‌کنند.»
 
نامه به ضرغامی باعث واکنش وی شد
وی با اشاره به نامه سرگشاده 21 رسانه جبهه فرهنگی انقلاب تصریح کرد: «در این بیانیه برخی از افراد دلسوز نظام، نظراتی را مطرح کردند که طی آن عزت‌اله ضرغامی نیز تذکراتی را به برنامه دادند.»
 
نظرات شخصی جیرانی برای جهت‌گیری «هفت» اشتباه بود
شریعت‌پناهی ادامه داد: «جیرانی نیز نقطه نظراتی را در زمینه این بیانیه عنوان کرد، که این نظرات کاملا شخصی بوده و بدون اطلاع ما اقدام به این کار کردند.»
 
وی با اشاره به اظهارات جیرانی پیرامون بحث دولتی شدن سینما و اعلام جهت‌گیری برنامه «هفت» مقابل این جریان و حمایت از واگذاری سینما به صنوف واقعی گفت: «برنامه «هفت» منتسب به جریان و گروه خاصی نیست و اعلام مجری برنامه در زمینه حمایت از این جریان اشتباه بوده است.»
 
مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 ادامه داد: «برنامه «هفت» یک برنامه یکنواخت و یکسان نیست، ممکن است در این برنامه مجری و یا مهمانان حرف‌هایی را مطرح کنند که باب میل برخی از افراد نباشد؛ اما این مسئله دلیلی برای تداوم این روند نمی‌باشد. قرار نیست همیشه حرف‌هایی زده شود که عده‌ای ناراحت شوند. »
 
هراسی از گفت‌وگوهای سازنده برای سینما نداریم
وی گفت: «من با این گفته جیرانی که عرصه فرهنگ عرصه گفت‌وگو است کاملا موافق هستم؛ زیرا با این روند بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود و در این راستا نباید هراس داشته باشیم که عده‌ای موضوعاتی را مطرح کنند که مشکل‌ساز شود.»
 
شریعت‌پناهی افزود: «هدف این گفت‌وگوها در برنامه «هفت» سازندگی در سینمای ایران است».
 
«هفت» آستانه نقدپذیری را افزایش داد
وی با اشاره به پایین بودن آستانه نقد مسئولان و سینماگران در ایران اظهار کرد: «برنامه «هفت» سعی داشته تا در طول این مدت آستانه تحمل مسئولان و سینماگران را در زمینه نقد بالا ببرد و همچنین با باز کردن فضای نقد اجازه بیان اظهار نظرات مختلف را به افراد بدهد.»
 
جیرانی نقدپذیری را آموزش می‌دهد
مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 گفت: «یکی از نقاط قوت جیرانی این است که هر زمان که در برنامه اشتباه کرده بود، به اشتباهات خود اعتراف کرد.»
 
وی ادامه داد: «همواره به جیرانی گفته‌ام که باید این موضوع را از خودمان شروع کنیم و نقد را قبول کنیم.»
 
استراحت یک ماهه برنامه/ خداحافظی جیرانی با «هفت»
شریعت‌پناهی با اشاره به تغییرات احتمالی در برنامه «هفت» اظهار کرد: «قرار است تغییر و تحولاتی در برنامه «هفت» رخ دهد که این امر نیازمند یک استراحت یک ماهه گروه است. برهمین اساس همزمان با شروع پخش جام ملت‌های اروپا برنامه یک ماه تعطیل می‌شود.»
 
وی ادامه داد: «به احتمال قوی با درگیر شدن جیرانی در خصوص ساخت سریالی برای شبکه یک، وی از برنامه «هفت» خداحافظی می‌کند. برهمین اساس ما در حال مذاکره برای یافتن یک مجری دیگر هستیم.»

57246

کد خبر 211933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  6
  چه خبر خوبی! هدف فراستی و جیرانی ضربه زدن به سینمای شریف این و حمایت از سینمای ... . امیدوارم اینها بروند و یک برنامه سینمایی خوب با منتقد و مجری واقعا سینمایی داشته باشیم.
  • محمد IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
   17
   مجري واقعا سينمايي ؟ شما اگر جيراني رو مي شناختي اينطوري نظر نمي دادي . هيچ سينماگري به اندازه جيراني روي مقولات فرهنگي و به ويژه سينما مسلط نيست . سواد و دانش جيراني در زمينه ي سينما بر هيچكس پوشيده نيست . اگر برنامه ي هفت برخلاف برنامه هاي پيشين ( كه بيشتر از ده قسمت نمي توانستند دوام بياورند ) تاكنون استمرار يافته به خاطر اين است كه جيراني به بهترين شكل ممكن اين برنامه را هدايت كرده و توانسته برنامه ي هفت را به يكي از مهمترين برنامه هاي سيما تبديل كند . شك نكنيد كه بدون حضور او برنامه هفت سقوط خواهد كرد و مخاطبانش را از دست داده و تعطيل مي شود .
  • بدون نام IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
   2
   در سوادشون شکی نیست، منظورم نقدهای غیر سینمایی . ایدئولوژیک در این برنامه است.
 • بدون نام GB ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  37
  تو رو خدا هفت و جیرانی رو تعطیل نکنید...
 • رضا IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  17
  تیترتون یک جوریه که آدم فکر می کنه برنامه هفت کلا تعطیل شده.حیف تازه به آقای جیرانی و تپق هاشون عادت کرده بودیم
 • سارا IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  21
  «به احتمال قوی با درگیر شدن جیرانی در خصوص ساخت سریالی برای شبکه یک، وی از برنامه «هفت» خداحافظی می‌کند. برهمین اساس ما در حال مذاکره برای یافتن یک مجری دیگر هستیم.» این یک اشتباه محض است چون کسی بهتر از آقای جیرانی در خصوص مجری گری ودر دست گرفتن برنامه و اینکه چه حرف های زده شود وچه حرف های خاتمه پیدا کند از مهارت ویژه ای برخوردار است و اگر عرصه برنامه هفت رو به افراد کم تجربه و جوان بسپرید مطمئنا ضرر میبینید وبرنامه برای همیشه تعطیل خواهد شد...
 • بدون نام IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  23
  ای بابا معلوم بود تازه داشت باب گفتگو باز میشد ولی دوستان به کفت و کو (کتک کاری) بیشتر معتقدند
 • بدون نام IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  26
  یک برنامه خوب بود آن هم تعطیل کنند چون کمی با نظرات یک گروه کوچک متفاوت بود. جای تاسف دارد.
  • حسین IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
   3
   یک گروه کوچک؟؟؟ازاون حرف ها بود ها
 • بدون نام US ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  4
  خدا رو شکر
 • بدون نام IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  27
  بابا بی خیال. به خدا هیچ کی جیرانی نمیشه.
 • نوید IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  17
  برنامه هفت باشه. ولی بدون فراستی
  • بدون نام IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
   1
   ايول
 • ابی IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  25
  جبرانی جون بمون بی تو صفایی نیست.
 • بدون نام IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
  36
  حالا که چی یکدفعه د ر سینمارو تخته کنید راحت شیم اینقدر دخالت تو همه زمینه ها
 • بدون نام IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
  10
  نگید به خاطر ساخت سریال بگید به خاطر این تعطیل شد که برخی از افراد این برنامه رادوست نداشتند
 • مهدی IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
  5
  هفت یعنی زندگی دوباره به جسم بیجان سینما،هفت یعنی فراستی شیرین سخن ودانا،هفت یعنی عموجیرانی بانمک.من دیگه سینما نمیرم وبه هیچ فیلمی نگاه نمی کنم چون تاهفت بودفراستی راهنمای فیلم دیدن من بودولی الان زورم میادبرم فیلم آب دوغ خیاری ببینم.درودبرشرف جیرانی وفراستی. خدایادیگه درشب نشینی هامون ازکی حرف بزنیم.صراحت فراستی وشجاعت والبته ایمان فراوانش به کاری که انجام میده جهت زندگی من یکی روعوض کرد.عشق منی مسعودفراستی
 • بدون نام IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
  7
  هر برنامه ای با مجریش شناسنامه پیدا میکنه.مثل نود و فردوسی پور.با اینکه فردوسی پور تندتر از جیرانی انتقاد میکنه ولی موند،جیرانی هم باید بمونه.مسئولین صداوسیما همونجوری که از نود و فردوسی پو حمایت کردند باید از هفت و جیرانی هم حمایت کنند.
 • بدون نام IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
  1
  خیلی زشت که تا یکی مخالف یک جریان صحبت میکنه این طوری کنار گذاشته بشه به نظر من مجریدمعتدل تر از جیرانی پیدا نمیکند برنامه هفت هم دیگه مثل قبل نمیشه