ایرنانوشت:

كمیته برگزاری بازی های المپیك 2012 لندن، بردن تلفن همراه، بطری آب و ساندویچ را به داخل مكان های برگزاری مسابقات ممنوع اعلام كرد.
در حال حاضر غذا، نوشیدنی های الكلی و غیر الكلی و همچنین فلاسك در فهرست مواد ممنوعه در ورزشگاه های المپیك لندن قرار دارند.

بدین ترتیب و در پی تدابیر سختگیرانه امنیتی كمیته برگزاری المپیك، خانواده هایی كه می خواهند یك روز را با حضور در ورزشگاه های المپیك خوش بگذرانند، با محدودیت های زیادی روبرو خواهند شد.

كیف تمامی افرادی كه قصد ورود به ورزشگاه ها را دارند همانند فرودگاه ها با دستگاه X-ray مورد بازرسی قرار می گیرد.

بر این اساس افرادی كه بلیت بازی ها را دریافت می كنند، باید تعهد نامه ای را امضا كنند كه توسط كمیته برگزاری المپیك در اختیار آنها قرار می گیرد.

طبق قوانین، در ورزشگاه های محل برگزاری بازی های المپیك بردن غذا، نوشیدنی های الكلی و غیر الكلی، مایعاتی كه ظرف آنها بزرگتر از 100 میلی لیتر است. چتر، بوق و شیپور، سوت، طبل، جغجغه، آلات موسیقی یا هر ابراز دیگری كه به نظر كمیته برگزاری می تواند مزاحمت ایجاد كند از جمله گوشی های تلفن همراه، فلاسك و به طور كل هر شیئی كه از نظر كمیته برگزاری خطرآفرین باشد و در جریان برگزاری مسابقات خلل ایجاد كند، ممنوع است.

بنابراین فضای حاكم بر ورزشگاه های المپیك كاملا متفاوت با چیزی خواهد بود كه انگلیسی ها به خصوص در جریان تماشای مسابقات كریكت یا تنیس ویمبلدون تجربه كرده اند.

یكی از مسوولان كمیته برگزاری المپیك در این باره گفت: می خواهیم تماشاگران نهایت لذت را ببرند. این قوانین و شرایط به ما كمك خواهد كرد تا بتوانیم با هر حادثه احتمالی برخورد كنیم.

گفته می شود ممنوعیت همراه بردن تلفن، احتمالا فقط در مكان هایی اعلام خواهد شد كه در آنها مسابقات باید در سكوت برگزار شوند مثل مسابقات ژیمناستیك و تیراندازی با كمان.

گرچه بسیاری از مسابقات در فضاهای باز و زیر آفتاب برگزار می شود اما خانواده ها فقط می توانند كرم های ضد آفتابی را همراه خود داشته باشند كه تیوپ آنها كوچكتر از 100 میلی لیتر باشد.

مسوولان همراه بردن بطری های آب و انواع نوشیدنی را به داخل ورزشگاه ها ممنوع كرده اند اما آبخوری در تمامی مكان ها وجود خواهد داشت به طوریكه تماشاگران مجبور نخواهند بود از شركت های حامی مالی بازی ها مثل كوكا كولا و مك دونالد نوشیدنی بخرند.

كمیته برگزاری المپیك اعلام كرده است، هدف از اجرای تمامی این تدابیر حفظ امنیت و ایمنی ورزشكاران، تماشاگران و كاركنان محل های برگزاری مسابقات خواهد بود اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

301301

کد خبر 212145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =