ایسنا نوشت:

«آخرين روزهاي زمستان» به كارگرداني مهرداد اسكويي جايزه بهترين فيلم مستند جشنواره فيلم‌هاي شرقي «ژنو» را گرفت.

جشنواره فيلم‌هاي شرقي ژنو، جشنواره‌اي است كه در آن فيلم‌هاي مستند، كوتاه و بلند داستاني مورد بررسي قرار مي گيرند كه در اين دوره از آن، «آخرين روزهاي زمستان» مهرداد اسكويي توانست جايزه بهترين فيلم مستند جشنواره موسوم به GOLDAN FIFG را دريافت كند.


همچنين اين فيلم مستند در طول برگزاري جشنواره در سالن «گروتي» شهر ژنو با استقبال بسيار زياد مخاطبان روبرو شد.

پس از نمايش فيلم، نسرين ميرشب (پخش كننده بين المللي آخرين روزهاي زمستان) به پرسش مخاطبان پاسخ داد، از نكات قابل توجه جلسه پرسش و پاسخ مي‌توان به حضور چند تن از اعضاي هيات داوران در جلسه و سوالات آنها درباره‌ي اين فيلم مستند اشاره كرد.


به گزارش ايسنا، داوران بخش مستند جشنواره فيلم‌هاي شرقي ژنو چند شب قبل با اكثريت آرا جايزه بهترين فيلم مستند جشنواره را به «آخرين روزهاي زمستان» دادند و اين فيلم را يك فيلم بسيار انساني دانستند.


داوران اين بخش ضمن ابراز خرسندي از اينكه دوباره فيلمي انساني را از ايران مي‌بينند اظهار كردند كه در اين فيلم نگاه ويژه فيلم ساز و توانايي ارتباط برقرار كردند، او با شخصيت‌هاي كودك اين فيلم آن هم به نوعي كه آن كودكان به راحتي زندگي واقعي‌شان را در كلام به تصوير بكشند، جالب توجه بوده است.


هفتمين جشنواره فيلم هاي شرقي «ژنو» به همت دپارتمان فرهنگي شهر ژنو و چند مركز فرهنگي بزرگ ديگر در اين شهر از 28 آپريل تا 6 مي ـ 9 تا 17 ارديبهشت ماه ـ در سينما «گروتي» برگزار شد.

اين جشنواره در تمام گونه‌هاي سينمايي و با موضوع شرق، فيلم‌ها را از سراسر جهان مي‌پذيرد، تمركز امسال جشنواره فيلم‌هاي شرقي ژنو بر سينماي مراكش بود.

از ايران، در بخش مسابقه فيلم‌هاي مستند «آخرين روزهاي زمستان» به كارگرداني مهرداد اسكويي و در بخش مسابقه فيلم‌هاي كوتاه «ماتيك» پيمان معادي حضور داشتند.

همچنين فيلم‌هاي كوتاه «جايي دنج براي ماهي‌ها» به كارگرداني ناصر ضميري، «دوردست» پويا پارسا مقام و «سيلي» احسان اماني در اين جشنواره به نمايش درآمدند.
301301

کد خبر 212591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =