رییس پلیس مرکزی «قاهره» از کشته شدن 25 نفر و مجروح شدن 42 نفر دیگر در پی برخورد دو قطار مسافربری خبر داده و اعلام کرد: به دلیل وسعت فاجعه احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

این دو قطار مسافربری در ساعت 18:30 به وقت محلی و در نزدیکی روستای «گارزا» واقع در 50 کیلومتری جنوب «قاهره» به یکدیگر برخورد کردند که متاسفانه در پی وقوع این حادثه 25 نفر جان خود را از دست داده و بیش از 42 نفر نیز مجروح شدند. به دلیل وسعت فاجعه احتمال افزایش تلفات این حادثه برخورد دو قطار وجود دارد، چرا که وضعیت 15 نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است.

در گزارش کارشناسان خطوط راه‌آهن «قاهره» نیز آمده است که یکی از قطارها که از منطقه «اسیوط» به سمت «قاهره» در حرکت بود، به دلیل برخورد با یک حیوان، قطار را متوقف کرد و در حال کنترل ریل بود که متاسفانه قطار دیگری به آن برخورد کرد و این حادثه پدید آمد.

همچنین بر اساس اعلام کارشناسان پلیس «قاهره» بلافاصله پس از وقوع این حادثه، ماموران امداد و نجات به محل اعزام شدند و تاکنون تلاش برای نجات مجروحان این حادثه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام دپارتمان حمل و نقل مصر، این کشور سالانه شاهد تصادفات جاده‌ای و ریلی است که طی این چند سال اخیر این حوادث افزایش نیز یافته است. به گونه‌ای که در سال 2008 میلادی بر اثر تصادف قطار در شمال این کشور 44 نفر جان خود را از دست داده و ده‌ها نفر نیز مجروح شدند.

کد خبر 21351

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =