فارس نوشت:

وزیر امور خارجه ونزوئلا اظهار داشت کاراکاس خواستار استرداد یک متهم به قاچاق مواد مخدر از واشنگتن است که پس از طرح اتهاماتی علیه دولت با کمک یک سازمان آمریکایی به ایالات متحده پناهنده شده است.
ونزوئلا از دولت آمریکا خواست "الادیو آپونته"، قاضی سابق این کشور را که به دلیل دادن اتهام ارتباط اعضای دولت "هوگو چاوز" با قاچاقچیان مواد مخدر و شورشیان کلمبیا تحت پیگرد قانونی قرار داشته و به ایالات متحده پناهنده شده است را به کاراکاس بازگردانند.

"نیکلاس مادورو"، وزیر امور خارجه ونزوئلا، در این رابطه اظهار داشت: دولت آمریکا تنها یک راه دارد، باید مجرم را به ونزوئلا تحویل دهد.

آپونته علاوه بر طرح اتهام علیه دولت، به داشتن ارتباط با زنجیره قاچاق مواد مخدر در ونزوئلا متهم است.

مادورو همچنین افزود: در صورتی که آپونته به کشور باز گردانده نشود، آمریکا عملا در جنایات این قاضی سابق ونزوئلا شریک خواهد بود.

علاوه بر این وزیر امور خارجه ونزوئلا یادآور شد: در سال‌های اخیر کاراکاس همکاری‌های تنگاتنگی در زمینه مبارزه با مواد مخدر با آمریکا داشته است و طی سه سال 22 نفر را که در تجارت مواد مخدر دست داشته‌اند به واشنگتن تحویل داده است.

در ماه آوریل مصاحبه‌ای از آپونته منتشر شد که در آن وی مدعی شده بود طی دوران تصدی پست قضاوت بارها به برخی کارمندان عالی‌رتبه ونزوئلایی که در رابطه با قاچاق مواد مخدر فعالیت و با شورشیان کلمبیایی ارتباط داشتند، کمک کرده است.

این قاضی سابق ونزوئلایی پس از طرح این اتهامات سریعا کشور را ترک کرده و به آمریکا گریخت. دولت ونزوئلا نیز درخواست دستگیری وی را به اینترپول ارسال کرده است.

پیش از این وزیر امور خارجه ونزوئلا اظهار داشت: خروج آپونته از کشور تنها با کمک دفتر مبارزه با مواد مخدر آمریکا امکان‌پذیر بوده است. این امر بار دیگر حمایت این سازمان آمریکایی از جنایتکاران را به اثبات رساند.

301301

کد خبر 213917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =