روزنامه همشهری نوشت:

 با گذشت کمتر از یک ماه از حمله به یکی از مددکاران اورژانس اجتماعی در ورامین، این بار یکی از مددکاران زن مورد حمله افراد شرور قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد.

صبح روز گذشته تیمی از مددکاران اورژانس اجتماعی راهی خانه‌ای در منطقه شوش تهران شدند تا پسربچه 5ساله‌‌ای را که در آنجا در شرایط بدی زندگی می‌کرد، به بهزیستی منتقل کنند. آنها از چند روز قبل در جریان وضعیت این پسربچه قرار گرفته بودند و در این مدت با کمک کلانتری، توانسته بودند حکم قضایی درخصوص انتقال پسربچه به بهزیستی را دریافت کنند اما ساعت 10:30 صبح، زمانی که قصد داشتند پسربچه را به‌خودروی ون اورژانس اجتماعی انتقال دهند حادثه وحشتناکی اتفاق افتاد؛ حادثه‌ای که باعث شد یکی از مددکاران به نام بیتا رضا زاده، راهی بیمارستان شود.

یکی از همکاران این مددکار در گفت‌وگو درخصوص حادثه گفت: یک هفته قبل بود که زنی با یکی از مراکز حمایت از کودکان تماس گرفت و مدعی شد که به مواد‌مخدر اعتیاد دارد و قادر نیست از پسربچه 5ساله‌‌اش که او هم دچار مصرف مواد شده نگهداری کند. آن مرکز هم ماجرا را به 123 (اورژانس اجتماعی) خبر داد و ما وارد عمل شدیم. وی ادامه داد: در تحقیقاتی که با کمک ماموران کلانتری محل انجام دادیم معلوم شد که پسربچه 5ساله در شرایط بسیار بد و نامناسبی زندگی می‌کند. بعد از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات محلی سرانجام پرونده به دادسرای محلاتی ارجاع شد و قاضی، دستور انتقال پسربچه را به بهزیستی صادر کرد.

پس از گرفتن حکم، صبح روز شنبه، 2نفر از مددکاران زن سوار خودروی ون اورژانس اجتماعی شدند و به طرف محل زندگی پسربچه مورد نظر حرکت کردند. علاوه بر آنها، 2 نفر از ماموران کلانتری هم به این محل رفتند. مددکاران و ماموران وارد خانه شدند و پسربچه 5 ساله را از آنجا به بیرون منتقل کردند تا به بهزیستی انتقال دهند.

زمانی که آنها از خانه خارج شده بودند، ناگهان 3 مرد به همراه مادر پسربچه از خانه بیرون آمدند و به مددکاران و ماموران حمله کردند. یکی از مردان که قوی‌هیکل بود می‌خواست پسربچه را به خانه برگرداند اما وقتی با مقاومت بیتا روبه‌رو شد، با مشت ضربه محکمی به چشم او وارد کرد. ضربه آنقدر شدید بود که بیتا روی زمین افتاد و مامور کلانتری با استفاده از گاز اشک‌آور، توانست مرد قوی هیکل و مادر پسربچه 5ساله را دستگیر کند.

این مددکار اجتماعی افزود: با گزارش ماجرا به اورژانس، بیتا با کمک امدادگران راهی بیمارستان سینا شد و پزشکان به سرعت کار معاینه و درمان او را شروع کردند که خوشبختانه با اقدام بموقع پزشکان حال او رضایت بخش است. پس از این حادثه عامل حمله به بیتا و زن جوان به کلانتری منتقل شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

دومین حمله در یک ماه

حمله به مددکار زن اورژانس اجتماعی در حالی صورت می‌گیرد که صبح شنبه، 9اردیبهشت‌ماه امسال نیز در حادثه‌ای مشابه، یکی از مددکاران مرد مورد حمله فردی ناشناس قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد. فرهاد عبادی آن روز برای مشاوره و ارائه خدمات به مردم راهی مناطق جرم خیز ورامین شده بود که این حادثه برایش رخ داد. او در تشریح ماجرا گفت: آن روز باید به منطقه‌ای در اطراف کارخانه قند می‌رفتیم تا به خانواده‌های نیازمند درخصوص رفتار با کودکان و آسیب‌های اجتماعی مشاوره دهیم.

هنوز به مقصد نرسیده بودیم که یک پرادوی مشکی رنگ سد راه خودروی ما شد. مردی هیکلی و بلند قد در حالی که چوبی در دست داشت به‌خودروی ون اورژانس حمله کرد. به محض اینکه در ون را باز کردم، خودم را در مقابل مرد جوان دیدم و توانستم چوب را از دستش بگیرم. اما او این بار چاقویی از جیبش درآورد و به من حمله کرد. او 8 ضربه چاقو به بدنم وارد کرد و وقتی شاهدان دور ما جمع شدند پا به فرار گذاشت.

در این حادثه مرد ناشناس نه تنها به من آسیب رساند بلکه راننده ون را هم مجروح کرد. بعد از اینکه ما را به بیمارستان بردند، ماموران اداره آگاهی ورامین وارد عمل شدند و در تحقیقات مشخص شد ضارب متهم سابقه‌داری است که چندین بار به خاطر شرارت به زندان افتاده است. ما یک هفته قبل از آن یک نفر را به اتهام کودک‌آزاری دستگیر کردیم و او به زندان افتاد و احتمال می‌دهم که ضارب ناشناس از اقوام این فرد بوده که برای انتقام‌جویی به‌خودروی ما حمله کرده بود.

براساس این گزارش، مددکاران اورژانس اجتماعی در حالی با اینگونه خطرات روبه‌رو هستند که در بحث تامین امنیت هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. مدتی قبل مدیرکل اورژانس اجتماعی کشور با اشاره به این مشکلات از بررسی آیین‌نامه ساماندهی اورژانس اجتماعی در هیات دولت خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تصویب این آیین‌نامه مواد قانونی کافی برای تامین امنیت ماموران اورژانس تامین شود.

45282

کد خبر 214563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  22 1
  طرف به قصد قتل مددکار،به او چاقو زده،جرا لین ها رو نمیکشید،حتما باید یک نفر کشته بشه تعا،دادگاهی تشکیل بشه که متهم اعدام بشه،البته در حالت خوشبینانه یک نفر را کشته،ممکنه چندین نفر را کشته باشه مکه فقط سر یکیشون گیر بیافته!
 • بدون نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  19 0
  نكنه باز منتظرن يكي از اين مددكاران هم خداي نكرده بمير تا براي حمايت ازشون دست به يه اقدام مفيد و موثر بزنند؟؟؟ نميدونم چرا هيچ وقت ما نمي تونيم پيشگيري كنيم....!!!!!!
 • بدون نام US ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  6 0
  علاوه بر آنها، 2 نفر از ماموران کلانتری هم به این محل رفتند...!
 • ** IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  11 0
  امنيت از بالاترين نعمت هاست اما ما متاسفانه هر روزه شاهد نوعي نا امني در جامعه هستيم كه مي طلبد مسئولين نهادهاي ذيربط در اين زمينه بر فعاليتهاي مستمر خود تا آنجا بيفزايند تا اينگونه ناهنجاريها در اجتماع به حد اقل ممكن برسد.
 • بدون نام IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  11 0
  لعنت به فقر و بدبختی که روز به روز داره زیاد تر میشه
 • متحیر IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  32 2
  جالبه که در جمهوری اسلامی مناطق جرم خیز داریم! تا وقتی که گشت ارشاد در سایه سارهای خیابان ولی عصر مشغول به خدمت میباشد باید هم در شوش و ورامین از این اتفاق ها بیفتد. خسته نباشین!!
 • بدون نام IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  4 0
  اگر امکان دارد تعداد نهادهای مسئول امور فرهنگی و بودجه های دریافتی آنها برای ترویج فرهنگ را با جزئیات شرح دهید.
 • آرش IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  10 2
  اونوقت ما دنبال بدحجابا می گردیم. بابا 2 تا مامور همیشه با این بنده خدا ها راهی کنید (در اختیار)قانون کنید این فرایندو
 • بدون نام IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  9 0
  اين يعني از تجربه گذشته درس نگرفتيد و البته مدير كاردان نداريد
 • بدون نام IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  7 0
  باید این ماموران اورژانس اجتماعی تحت شدیدترین حمایتها قرار بگیرند خدا خیرشان بدهد.
 • علی IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  8 0
  اگه نیروی انتظامی نتونه امنیت مددکار اجتماعی رو تضمین کنه وای به حال ما !!!!
 • ایران IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  21 0
  من خودم یکی از کارشناسان اورژانس اجتماعی هستم و روزانه شاهد اینگونه حملات به خودمان هستیم عاجزانه از قانونگذارن در مجلس.نمایندگان مردم در دولت و مسوولین عالی رتبه در بهزیستی خواستار رسیدگی به وضع کارشناسان اورژانس اجتماعی را دارم کارشناسان اورژانس اجتماعی اعم از روانشناس و مددکار. با کمترین امنیت جانی و روانی.بدون تعطیلی.به صورت شبانه روزی با حقوق ماهیانه 400 تومان.صرفا بخاطر عشق به خدمتگذاری به مردم به خصوص نجات کودکان این همه مشکل و خطر را به جان میخرند خبرالان حتما پیگیر مصوبات هیات دولت باش باتشکر
 • بدون نام DE ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  6 0
  متوجه نشدم ماموران کلانتری چه نقشی داشتند
 • بدون نام IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  13 0
  پلیس و بگو نتونسته طرف و بگیره دست به دامان گاز اشک اور شده !
 • بدون نام IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  9 0
  "گل و بلبل"
 • محمد رضا IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  20 2
  متاسفانه در جامعه ما اینقدر که هزینه صرف برخورد با بد حجابی می شود اصلا توجهی به برخورد با افراد شرور وارازل اوباش وکلا افرادی که حرکات رکیک در جامعه انجام میدهند نمی شود واین افراد آزادانه در جامعه می گردند ودردسر وجرم وجنایت به وجود می آورند که دولت در برخورد با آنها باید علاج واقع را قبل از وقوع نماید
 • تماشاچی IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  5 16
  حمله ی خونین؟؟؟ مشت خورد تو چشش چه جوری شد حمله ی خونین؟ اگه بمب کار میذاشت و حمله ی انتحاری میکرد چی تیتر میکردی؟
 • بدون نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  6 9
  یک مشت خورده اند اینقدرسروصدا میکنند، مردم را درپاسگاهها میکوبند وصدایش را هم درنمی آورند.
 • بدون نام IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
  6 0
  چراعكس اين مرد شروررونذاشتين؟
 • بدون نام US ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۱
  4 0
  کجایند مردان وزنان بی ادعا
 • مرد شرور IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۱
  0 5
  چی شده میشه یکی واسم تعریف کنه؟؟؟
 • عليرضا CH ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۱
  7 0
  تبريك به نيروي انتظامي بابت اين همه امنيتي كه داريم يك نفر تو سعادت آباد با چاقو ميزنن دو ساعت رو زمينه معلوم نيست نيروي انتظامي كجا هست ا