فارس نوشت:

هر روز آمارهای بیشتری از ابعاد گسترده نژادپرستی در انگلیس منتشر می‌شود، که نشان‌دهنده وضعیت بد اقلیت‌ها و رنگین‌پوستان در این کشور است.
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که مدارس انگلیس تنها بین سال‌های 2007 تا 2011 شاهد حدود 88 هزار مورد برخورد نژادپرستانه با دانش‌آموزان اقلیت بوده‌اند.

اطلاعات جمع‌آوری شده از 90 منطقه مختلف انگلیس نشان می‌دهد که در این مدت 87915 مورد برخورد نژادپرستانه در مدارس انگلیس گزارش شده، که این برخوردها از نوع لفظی و هم از نوع برخورد فیزیکی بوده است.

در این میان منطقه بیرمنگام با 5752 مورد بیشترین گزارش از برخوردهای نژادپرستانه را داشته است.

آمار برخوردهای نژادپرستانه در مدارس انگلیس در این مدت روند رو به رشدی هم داشته است، به نحوی که تعداد این برخوردها در برخی مناطق با رشد 40 درصدی روبرو بوده است.

"سارا سویی" از موسسه خیریه تحصیلی ضد نژادپرستی در این رابطه می‌گوید: متاسفانه ارقام ثبت شده از برخوردهای نژادپرستانه تنها نوک کوه یخ (بسیار کمتر از آمار واقعی) است. نژادپرستی یک مسئله بسیار ملموس در کلاس‌های سرتاسر کشور است، اما واضح است که موارد برخوردهای نژادپرستانه به درستی گزارش نمی‌شود. معمولا معلمین از نژادپرستی در کلاس خود مطلع نمی‌شوند چراکه قربانیان این موارد از ترس اینکه وضعیت برای آن‌ها بدتر شود، از گزارش این موارد می‌ترسند.

استاندارد زندگی رنگین‌پوستان و اقلیت‌ها در انگلیس بسیار پایین‌تر از دیگر انگلیسی‌هاست. به عنوان نمونه جدیدترین آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که از هر دو سیاه‌پوست انگلیسی، یک نفر بیکار است. به علاوه برخوردهای نژادپرستانه پلیس انگلیس هم عاملی دیگر بر بدتر شدن شرایط اقلیت‌ها در انگلیس شده است.
 

301301

کد خبر 215495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =