ایسنا نوشت:

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی؛ ورزش را در یادگیری انسانها مؤثر دانست.
دکتر علی ظهری با بيان اینکه با انجام ورزش اکسیژن بیشتری به مغز مي‌رسد، بیان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی باعث ارتقاء روحیه و یادگیری دانشجویان می‌شود.

وی نهادینه کردن ورزش در بین جوانان را یک نوع پیشگیری از بسیاری از ناهنجاریها دانست و عنوان کرد: انجام ورزش باعث پیشگیری از بسیاری از بیماریها و کم شدن هزینه‌های درمان می‌شود.

ظهری با اشاره به اینکه مسابقات دانشجویی در بین سایر مسابقات ورزشی جایگاه خاصی دارد، ادامه داد: این مهم حتی در المپیاد جهانی از استقبال خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور استان بیش از یک میلیون دانشجو دارد، عنوان کرد: ما به طور جدی به دنبال برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویی در 22 رشته ورزشی هستیم .

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه هر دانشگاه با توجه به تناسب امکانات و نیروهایش، برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی را پی گیری می کند، گفت: بر این اساس میزبانی مسابقات دانشجویی والیبال دانشگاه‌های پیام نور کشور را دانشگاه پیام نور ارومیه برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه المپیاد کشوری ورزش‌های دانشجویی در ارومیه برگزار می‌شود، گفت: برنده مسابقات دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور کشور نیز به این مسابقات اعزام خواهد شد.

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی، با ابراز خرسندی از کسب مقام قهرمانی توسط تیم هندبال دانشجویی پیام نور استان، افزود: امیدواریم در رشته والیبال نیز این قهرمانی تکرار شود چراکه قهرمانی تیم والیبال دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در این مسابقات باعث ارتقاء ورزش دانشجویی استان می شود.

ظهری، با اشاره به اینکه ما در نهادینه کردن فرهنگ ورزش در دانشگاهها مسوولیم، اظهار کرد: باید در حد توان با صرف هزینه بتوانیم دانشجویان را در حد تیم ملی یا در حد مسابقات ملی تربیت کنیم تا آنها را برای مسابقات ملی یا فراملی اعزام کنیم.

وی با اشاره به لزوم نهادینه کردن فرهنگ ورزش در میان جوانان، گفت: مسوولان با بهاء دادن به مسابقات دانشجویی، می‌توانند منجر به ترویج فرهنگ ورزش و مسابقات دانشجویی شده که در این راستا جامعه‌ای سالم خواهیم داشت.

وی در ادامه حضور 18 تیم از استان‌های مختلف کشور را در مسابقات المپياد ورزش دانشجويي، فرصتی برای تبلیغ جاذبه های گردشگری استان برشمرد.
 

301301

کد خبر 218252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =