واحد مرکزی خبر نوشت:

نخستین مرکز تخصصی دردهای قفسه سینه کشور در شیراز راه اندازی شد .

مرکز تخصصی دردهای قفسه سینه کشور ، بیمارانی که در منزل ، محل کار یا خیابان دچار درد قفسه سینه شوند را از طریق مرکز فوریت های 115 به مرکز منتقل و بدون فوت زمان برای پذیرش ، مورد انجام معاینات پزشکی و درمانی قرار می دهد .

نخستین مرکز تخصصی دردهای قفسه سینه کشور مجهز به 24 تخت با امکانات تخصصی و پیشرفته پزشکی است و می تواند 24 بیمار حاد قلبی را در روز پذیرش کند.

برای راه اندازی این مرکز ، بیش از 25 میلیارد ریال هزینه شد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که 40 درصد از مرگ و میرهای کشور ناشی از سکته های زودرس قلبی است ، گفت: با راه اندازی نخستین مرکز اورژانس بیماران حاد قلبی در بیمارستان نمازی شیراز ، بزرگترین و بهترین گام در زمینه عملیات غیر جراحی قلب در کشور برداشته شد.

دکتر ایمانیه افزود: سکته های قلبی بزرگترین معضل در بخش درمان جامعه به شمار می آید .

رییس گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت :‌ بیمارانی که شرایط حاد بیماری قلبی دارند و علائم سکته را احساس می کنند 30 دقیقه به عنوان فرصت طلایی زمان در اختیار دارند تا به مرکز اورژانس بیماری های قلب برسند و از مرگ نجات یابند این فرصت را باید بیماران و امدادگران اورژانس قدر بدانند و از آن غافل نشوند.

پرفسور بابایی افزود: هر چه این زمان 30 دقیقه سپری و در راه رسیدن بیمار قلبی به مرکز اورژانس تعلل ایجاد شود، بیمار یک گام به مرگ نزدیک ترمی شود.

وی گفت :‌ سه تا پنج دقیقه وقت برای بیماران در نظرگرفته شده تا با ظهور اولیه نشانه های درد در قفسه سینه ، با مراکز اورژانس تماس بگیرند و مراکز اورژانس نیز باید در کمتر از 10 دقیقه بیمار را به اورژانس قلب منتقل کنند.

هر ساله بیماران بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر استان ها برای درمان به شیراز ، می آیند .

301234

کد خبر 219880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =