رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه باید مبنای فعالیت قرار گیرد خدمت به اسلام، انقلاب، مردم و کمک به همدلی و پرهیز از تفرقه و دعواست، چرا که نفع تشتت و تفرقه به دشمنان کمین کرده کشور خواهد رسید.

به گزارش خبرآنلاين، آيت​الله اکبر هاشمي​رفسنجاني در ديدار جمعي از طلاب، استادان و دانشجويان استان كرمان مقيم شهر مقدس قم در پاسخ به درخواست‌هاي مكرر براي حضور بيشتر در عرصه تحولات كشور و گفتگوي بيشتر با مردم و جوانان، بر حضور هميشگي خود در صحنه انقلاب و نظام تأكيد كرد و افزود: بيش از 60 سال است كه در عرصه سياسي و مبارزاتي كشور فعال بوده و هستم و تا زماني كه توان و فايده‌اي براي كشور داشته باشم تا پايان عمر پاي انقلاب و نظام ايستاده و خواهم ايستاد.
گزيده سخنان وي از اين قرار است:
·         مطابق سياست‌هاي كلي نظام در بخش‌هاي گوناگون و سند چشم‌انداز 20 ساله كشور مي‌بايست داراي مقام اول و الهام‌بخش در منطقه باشيم و در قله علمي و پيشرفت منطقه قرار بگيريم. اكنون نيز اگرچه به خاطر برخي ضعف‌ها و نارسايي‌ها از اهداف و آرمان‌ها عقب هستيم، اما به لحاظ پيروي از مكتب حيات‌بخش اهل بيت(ع) و وجود امكانات جغرافيايي، انساني و مادي فراوان كشور و حضور آگاهانه و هوشيارانه مردم، اميدوارم كه در مسير صحيح پيشرفت قرار بگيريم.
·         هدفمندي يارانه‌ها به لحاظ مبنايي سياستي درست است اما بايد به صحيح اجرا نشدن اين برنامه و به انحراف رفتن آن توجه کرد. پس از جنگ سياست اصلي كشور اين بود كه با ساختن زيربناها و تشويق توليد ملي، اشتغال در كشور گسترش يابد و با ايجاد اشتغال براي حداقل دو نفر در هر خانواده درآمد خانواده‌ها و كشور افزايش يابد.  هدف اصلي طرح هدفمندي يارانه‌ها نيز حمايت از توليد، ايجاد اشتغال و رونق زمينه كسب و كار در كشور بود نه توزيع پول بين مردم.
·         هيچ‌گاه نبايد اميد به اصلاح و بازگشت به راه صحيح را از دست داد. چرا كه ملت آگاه و بالنده بالاخره خواست‌هاي به حق خود را به كرسي خواهد نشاند. ارزش يك ملت به حضور آنان در تحولات كشور و نيز نشانه شاخص انسان پيشرفته و متعهد است.
·         شكي نيست اكثر توده‌ها و اقشار حاضر در انقلابات منطقه مسلمانند و بر مبناي اسلام انقلاب كرده‌ و از انقلاب اسلامي ايران الگو گرفته‌اند و خواسته‌هايي چون محو استبداد و ديكتاتوري را مدنظر دارند، بنده گفته بودم برخي بهار عربي و برخي بيداري اسلامي مي‌گويند، لفظ مهم نيست، بلكه ريشه و مبناي اين خيزش و حركت است كه ريشه آن اسلام و انقلاب اسلامي و تنفر از فساد و ديكتاتوري و وابستگي است.
·         اكثر كساني كه در مبارزه و انقلاب حضور داشتند، اكنون به سن بازنشستگي رسيده‌اند و درست اين است كه جوانان با استفاده از تجربه و فكر پيشكسوتان، مديريت و مسئوليت‌ها را به عهده گيرند، اما آنچه ايجاد نگراني مي‌كند اين است كه كساني كه قدر و ارزش انقلاب و زحمات مردم شهيد داده را نمي‌دانند و درك نمي‌كنند با تندروي و افراط دستاوردهاي زحمتكشان پس از انقلاب را ناديده مي‌گيرند و حتي گاهي منكر مي‌شوند.
·          كسي كه انقلاب را مي‌شناسد و درد نظام را دارد در روز رحلت امام(ره) به نوه ايشان اهانت نمي‌كند. اين اقدامات و اعمال نشان از عدم آشنايي به انقلاب، راه امام(ره) و آرمان‌هاي اصيل آن دارد.
/2929
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 220145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • اصغر IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  88 9
  اگر به فکر حفظ نظام هستیم باید توصیه های بزرگان نظام مانند هاشمی را جدی بگیریم.
 • بدون نام IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  81 9
  بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است. امام خمینی(ره)
 • بدون نام US ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  55 7
  اگه شما واي نستيد پس كي وايسه؟
 • ايثارگران فراموش شده در پيچ وخم زندگي EU ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  3 21
  آقاي هاشمي مثل اينكه دوران رياست خود را فراموش كرده با آن همه تورم وبدبختي ها اصلا هر كس به فكر جيب خود و خانواده خود است غافل از آنكه اين انقلاب حاصل خون شهدا وخون دل خوردن امام شهداست هر كس بخوهد خيانت كند فردي قيامت گرفتار خوهد شد هرچند اين جور افراد بي خيال از اين حرفها هستند وشما كه نظرات را نمايش ميدهيد چنانچه پارتي بازي نماييد باز هم پيش خدا مسؤليد