کیهان در سرمقاله خود با عنوان«آسمان زر نریخته به سرش!» به قلم حسین شریعتمداری نوشت:

* تلخ است ولی واقعیت دارد و قابل انکار نیست که گرانی مهارگسیخته این روزها و افزایش بی رویه و جهشی در قیمت بسیاری از کالا و خدمات، بر دوش مردم، مخصوصا اقشار مستضعف که به قول امام راحل(ره) و تاکید پی در پی خلف حاضر او، «ولی نعمت مسئولان» هستند سنگینی می کند و تلخ تر آن که اراده محسوسی برای مقابله جدی و پی گیر با این غول که افسار پاره کرده و به جان محرومان افتاده است، به چشم نمی خورد.
*چرا مسئولان دست اندرکار امور اقتصادی و معیشتی مردم- از هر سه قوه و هر کدام به تناسب وظیفه ای که دارند- دستی از آستین همت بیرون نمی آورند و چرا مردم مستضعف یعنی ولی نعمت های خود را در این بازار مکاره با نامحرمان حرامخوار تنها می گذارند؟!
*آیا کشور در شرایط اقتصادی نامناسبی قرار دارد؟! پاسخ این سؤال منفی است، اگرچه در وجود برخی از موانع تحمیلی یا طبیعی تردیدی نیست ولی این موانع با مقیاس بسیار گسترده تری در گذشته نیز وجود داشته اند و نظام و مردم با کمترین هزینه از آن عبور کرده اند. شرایط امروز ما برخلاف آنچه در شیپور فریب دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنها دمیده می شود اگرچه حساس است ولی نه فقط بحرانی نیست بلکه روی قوس صعودی در حرکت است.
* آیا تعدادی از کسبه و صاحبان مشاغل عادی که خط تماس گرانی ها با مردم هستند، عامل اصلی گرانی ها نیز هستند؟! پاسخ منفی است بلکه بسیاری از شواهد و قرائن موجود دست های آلوده چند گروه مافیایی از کلان سرمایه داران و مرفهان بی درد را نشان می دهد که به میل خود با قیمت کالا و خدمات مورد نیاز مردم بازی می کنند. این چند گروه برای کسانی که دستی از نزدیک به ماجرا دارند، چندان ناشناخته نیستند و تعجب آور است که چرا برای برخی از مسئولان محترم که در پاکدستی آنها تردیدی نیست ناشناخته مانده اند؟! در کدام نظام اقتصادی و با کدام فرمول منطقی قیمت یک کالا به طور پلکانی و با فاصله چند روز به چند روز افزایش می یابد؟ چه کسانی این روند پلشت را دنبال می کنند و از جان مردم مظلوم این مرز و بوم چه می خواهند
*آیا تبدیل یک ساله فلان آدم معمولی با حقوق مشخص مثلا کارمندی به یک سرمایه دار کلان برای مسئولان محترم سؤال برانگیز و قابل پی گیری نیست. «آسمان زر نریخته به سرش، یا خودش دزد بوده یا پدرش»!
*چرا جناب ابوموسی اشعری در ماجرای حکمیت به عزل امیرالمومنین علیه السلام حکم کرد؟ می گویند- و خیلی هم بی راه نمی گویند- که او شخص ساده لوحی بود و فریب عمروعاص را خورد. ولی تاریخ حکایت از آن دارد که آقای ابوموسی اشعری یکی از کلان ثروتمندان آن زمان بوده است. حالا قضاوت با شما. آیا اینگونه افراد با آن ثروت کلان - که به قول حضرت امیر(ع) هرجا انباشته باشد در کنارش حق ضایع شده ای هست- می توانند به حاکمیت امیر مومنان(ع) حکم بدهند. یعنی همان علی علیه السلام که می فرمود اگر پول غارت شده بیت المال را صرف خریدن خشتی کرده و در ساخت دیواری به کار برده باشید، پس می گیرم...
*آیا کلان سرمایه داران امروز که بعضاً در مدتی کوتاه به ثروت های بادآورده رسیده اند، مانند اسلاف خود نیستند؟! و آیا در گرماگرم درگیری ایران اسلامی با قدرت های استکباری برای آن که آرزوی دشمنان بیرونی یعنی موثر بودن تحریم ها را تحقق یافته جلوه دهند، با همه توان به جان مردم نمی افتند؟! و با گرانی، تسمه از گرده آنان نمی کشند؟!

/31217

کد خبر 220229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسین IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  53 0
  اقای شریعتمداری در زمان دولت خاتمی اگر کالایی ریالی گران میشد روزنامه شما فریاد هایی میکشید که صدای ان را دوست ودشمن میشنید اما حالا ...هر طور که بتوانید توجیه کنید فقط فراموش نکنید که بقول رهبری ملت بیدار است .رفتار وصداقت شما بعد ها نقد خواهد شد بگذارید نام نیکی از شما بماند
 • بدون نام IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  42 1
  اقای شریعتمداری ايا اين گراني و تورم و بي نظمي و بي قانوني ثمره خشت هاي اشتباه خود شما و دوستانتون نيستند كه به قول خودتون عليرغم تاكيدات امام راحل، متاسفانه توسط مسئوليني كه ادعاي فرزندي ايشون رو دارند و تولد دوباره انقلاب رو به دست فراموشي سپرده شده كه هيچ هر روز بيشتر و بيشتر كشور و ملت رو غرق در گرفتاري و مشكلات و مسائل اقتصادي و سياسي ميكنند؟ يه بار تو عمرتون انصاف داشته باشيد فقط يه بار عذرخواهي پيشكشتون
 • بدون نام IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  32 0
  یعنی دولت کشکه با این همه بودجه و پول سرشار نفتی ؟براساس منطق حرف بزن نه توجیح و فرافکنی مثلا گرانی دلار 1800 و سقوط ریال و گرانی ارز مرجع و گرانی نان و حامل انرژی تاثیری نداشته ؟هدفمندی امده اجرا کرده حالام موندن با طبعاتش و ریالی گرونی میشه نون
 • بدون نام IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  32 2
  جناب آقای شریعتمداری فرمودند سرمایه دارها عامل گرانی هستن من با ایشون موافقم سرمایه داری که در 6 سال گذشته بالای 500 میلیلرد دلار درآمد داشته مقصره
 • بدون نام IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  28 0
  آقای شریعتمداری با یک مقایسه ساده آماری از سال84تا زمان فعلی که مورد تایید مراکز رسمی آمار می باشد ،براحتی می توان فهمید که اوضاع فعلی نتیجه عملکرد دولت خدمتگذاری است که شما ورفقایتان برای به قدرت رسیدنش از هیچ کاری کوتاهی نکردید ،اما باز جای شکر دارد که به اشتباه خود پی بردید!
 • بدون نام IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  35 0
  آقای شریعتمداری این کدام مافیایایست که نظام با اینکه لرزه بر اندام جهانخواران و استکبار جهانی انداخته توان مقابله با آنرا در داخل کشور ندارد.
 • habib US ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  21 0
  سرمایه دار اصلی دولت است از فروش نفت(درآمد مستقل از مردم )، میتوان گفت که کارکرد دولت توزیع کنندگی رانت است ، در اینجا دولت خود را وابسته به مردم نمیداند پس فشارهای تورم و گرانی که روی مردم است را احساس نمی کند، عملکرد که ما از دولت های قبل و در این دولت و در آینده خواهیم دید!
 • احمد IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
  28 0
  آقا ی شریعتمداری. اولا : خود کرده را تدبیر نیست .روزی که منتقدان اقتصادی به گوساله تشبیه میشدند و شما دم نمیزدید که بابا اینها هم حق اظهار نظر دارند!!! حال و روز ما باید هم چنین با شد دوما : ببین گردانندگان عرصه کشور چه کسانی هستند ؟؟؟؟؟؟ و آیا تخصص دارند؟