82 عنوان کتاب با موضوعات مرتبط با عتبات عالیات و سوریه برای علاقه‌مندان به صورت لوح فشرده تولید و در اختیار زائران کربلای معلی قرار می​گیرد.

به گزارش خبرآنلاین، حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با همکاری مرکز تحقیقات کامپیوتر علوم اسلامی نور اقدام به انتشار نرم‌افزار ویژه عتبات عالیات با موضوعات و عناوینی کاربردی برای عموم علاقه‌مندان و زائران نموده است.


حجت الاسلام روزبه برکت رضایی، مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اعزام سالانه یک میلیون و پانصد هزار زائر به کربلای حسینی، تولید نرم افزاری که سریع و آسان تمامی اطلاعات مورد نیاز زائران را یکجا در اختیارشان قرار دهد ضروری دانست. 


توضیح تفصیلی اماکن متبرک؛ مسجد کوفه، مسجد سهله،خیمه گاه اهل بیت، تل زینبیه، صافی صفا، وادی السلام، مسجد حنانه، مقام های امام زمان، حضرت سجاد و امام صادق و پیامبران بزرگ آسمانی، و دهها مکان دیگر را می توان در لوح فشرده «عتبات عالیات» مطالعه کرد.


تبیین شخصیت و موقعیت حرم های بزرگانی از صدر اسلام مانند میثم تمار، کمیل، هانی بن عروه، مسلم بن عقیل، مختار ثقفی، ابراهیم بن مجاب و قبور دهها تن از علما و اندیشمندان شیعه مدفون در حرم های عتبات عالیات را در این لوح فشرده می توان یافت.

 

برکت رضایی با اشاره به ارائه متن کامل 82 جلد کتاب در موضوع عتبات عالیات و سوریه، عنوان کرد: «احکام فقهی سفر زیارتی عتبات، آداب سفر و زیارت عتبات عالیات، ادعیه و زیارات عتبات عالیات، ره توشه عتبات عالیات، زائر کربلا، سرزمین پیامبران، سلمان محمدی، عاشورا حماسه جاویدان، فرهنگ زیارت، ادعیه و زیارات شام، اماکن زیارتی ـ سیاحتی سوریه» مهمترین کتاب های انتشار یافته در این نرم افزار هستند.

 

مدیر پروژه نرم افزار کتابخانه عتبات عالیات، ارتباط تمام واژه های کتب با قرآن و لغت نامه، ارتباط تمام واژه های کتب با 10 لغتنامه در صفحه نمایش متون، جستجوی مختلف در متون و عناوین ابواب از طریق کلمه، ترکیب واژه ها، جستجوی موضوعی از طریق فهرست گزینشی و فهرست درختی، جستجوی سریع هر واژه در متن فعال dnif، امکان انتقال متن به یادداشت و ویرایش آنها و ذخیره به شکل های مختلف همچون زرنگار، انتقال متون برگزیده از برنامه به محیط Word، امکان چاپ متون دل خواه در همه قسمت های برنامه از دیگر امکانات این نرم افزار برشمرد.

 

همچنین ارائه فیلم زائر فرات، صوت، تصویر و نرم افرارهای ویژه تلفن همراه، پیرامون اماکن مذهبی کربلا، نجف، کاظمین، سامرا، کوفه و سوریه از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار است.

 

ساکنان تهران برای تهیه این لوح فشرده کافی است با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب را تلفنی سفارش بدهند.

6060

کد خبر 222809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =