منوچهر متکی، وزیر امور خارجه عصر دیروز «رامین مهمانپرست» را به عنوان سخنگوی جدید این وزارتخانه معرفی کرد.

سخنگوی جدید وزارت امور خارجه پیش از این سفیر ایران در تایلند و قزاقستان بوده و در پست مدیرکل هماهنگی امور فرهنگی و معاون مدیرکل اطلاعات و مطبوعات نیز مشغول انجام وظیفه بوده است.

مهمانپرست چهارمین سخنگوی دستگاه دیپلماسی احمدی‌نژاد است. اولین سخنگوی دولت اصولگرا، حمید رضا آصفی بود که از دولت هفتم تا یکسال پس از دولت نهم، این سمت را عهده‌دار بود. اما پس آن محمد علی حسینی و حسن قشقاوی به عنوان سخنگوی دستگاه دیپلماسی معرفی شدند. آصفی پس از ترک سخنگویی وزارت خارجه سفیر ایران در امارات شد و حسینی، معاونت حقوقی و امور بین‌الملل وزیر خارجه را بر عهده گرفت. قشقاوی هم معاونت کنسولی ایرانیان خارج کشور را پذیرفت.

وزیر امور خارجه در مراسم تودیع و معارفه سخنگویان قدیم و جدید این وزارتخانه با اشاره به جایگاه سخنگویی در وزارت امور خارجه در اطلاع‌رسانی و توجیه افکار عمومی، از تلاش‌ها و تعامل نزدیک قشقاوی با رسانه‌ها در سمت سخنگویی تقدیر کرده و مسئولیت سخنگویی در وزارت امور خارجه را جایگاهی حساس در این وزارتخانه و به عنوان ویترین وزارت امور خارجه دانست.

وی با معرفی رامین مهمانپرست به عنوان دستیار ویژه و سخنگوی جدید، او را با سابقه کار موفق در حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌ای، فردی شایسته برای این مسئولیت معرفی و ابراز امیدواری کرد که وی بتواند در مسئولیت‌های جدید منشأ خدمات ارزنده برای دیپلماسی کشور باشد.

روز گذشته همچنین مراسم تودیع و معارفه «حسین شیخ‌الاسلام» و «شیبانی» معاونین قدیم و جدید خاورمیانه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه برگزار شد. متکی در این مراسم نیز با اشاره به سوابق و خدمات خالصانه شیخ‌الاسلام در مسئولیت‌های مختلف طی سال‌های اخیر اظهار داشت: ایشان به عنوان اولین معاون سیاسی وزارت امور خارجه، فردی خدوم و با اعتقادات ریشه‌ای به ارزش‌های انقلاب اسلامی و دلسوز و با پشتکار در امور وزارت امورخارجه و در اداره سفارتخانه‌ها موفق بوده‌اند و ما از تلاش‌ها و خدمات وی تشکر و قدردانی می‌کنیم. وی شیبانی را نیز مدیر جوان و مجربی در حوزه خاورمیانه وزارت امور خارجه دانست و او را فردی مناسب برای معاونت خاورمیانه و مشترک‌المنافع معرفی کرد.

کد خبر 22343

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =