فرمانده ناجا گفت: در حوزه جمع‌آوری ماهواره در شهرستان‌های کشور اقدامات خوب و موثری صورت گرفته است هرچند در شهر تهران پیشرفت در این زمینه سخت‌تر است.

به گزارش خبرآنلاین، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش سراسری معاونان عملیات سراسر کشور گفت: نظرسنجی یک نشریه آمریکایی در مورد میزان استفاده ایرانیان از گیرنده‌های ماهواره‌ نشان می دهد که تنها 20 درصد از شهروندان ایرانی از ماهواره استفاده می‌کنند، البته من تحقیقات این نشریه آمریکایی را تایید نمی‌کنم .
احمدی‌مقدم با بیان اینکه پلیس عملکرد خوبی در حوزه امنیت اخلاقی داشته است گفت: به عنوان مثال آمار تمام جرایم کاهش یافته است
وی با بیان اینکه تابستان به دلیل افزایش ساعت روز و همچنین افزایش تعطیلات مردم بیشتر در محیط اجتماع قرار دارند گفت: پلیس برخورد با مجرمان، سارقان، مزاحمان و هنجارشکنان را در دستور کار خود دارد تا میزان جرایم در این حوزه کاهش یابد.
فرمانده ناجا با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری تمامی شاخص‌های جرایم به غیر از سرقت خودرو و لوازم داخل آن کاهش یافته است گفت: با تدابیر انجام شده در خصوص اجرای طرح‌های ویژه در حوزه برخورد با مالخران و باندهای سرقت امیدواریم این مسئله نیز رفع شود.


پلیس در برخورد با باندهای فساد نیز جدی‌تر شده است
وی افزود: در یکسال گذشته و با توجه به اقدامات انجام شده میزان استفاده خانواده‌ها از گیرنده‌های ماهواره‌ای به نصف کاهش یافته است که این مسئله مرهون زحمات صدا و سیما نیز بوده است.
سردار اسماعیل احمدی‌مقدم با بیان اینکه مبارزه پلیس در حوزه باندهای فساد جدی‌تر شده است گفت: آمار فساد، تجاوز و اغفال کاهش چشمگیری داشته است.
وی با بیان اینکه وضعیت جرایم اخلاقی در کشور گفت: اولویت پلیس اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی در فصل تابستان است.
احمدی‌مقدم با بیان اینکه پلیس در حوزه مبارزه با باندهای فساد نیز جدی‌تر شده است گفت: آمار جرایم این گونه باندها از جمله فساد، تجاوز، اغفال و غیره کاهش یافته است.
فرمانده ناجا درباره کشف و برخورد با قاچاق محصولات فرهنگی و ضد فرهنگی گفت: فشار در برخورد با قاچاقچیان این حوزه افزایش یافته است و افزایش کشفیات نشان می‌دهد که پلیس در این حوزه نیز توفیقات زیادی کسب کرده است.
وی افزود: قطعا پلیس در طرح تابستانه به دنبال افزایش آرامش و کاهش جرایم است.


طرح‌های ویژه پلیس در ماه رمضان
احمدی‌مقدم درباره اجرایی‌شدن طرح‌های ویژه در ماه رمضان به ایسنا گفت: طبیعتا پلیس در ماه رمضان طرح‌های ویژه‌ای دارد و این طرح‌ها عمدتا در بحث ایجاد تسهیلات عبور و مرور در ساعت نزدیک به افطار، تنظیم و نظارت اصناف و فروشندگان موادغذایی و همچنین اصناف و فروشندگان سرویس‌دهنده به مسافران است.
وی افزود: تظاهر به روزه‌خواری از نظر شرعی قانونی عرفی و غیره امری ناپسند است و پلیس به مانند سال‌های گذشته با این افراد برخورد می‌کند.


پلیس با لباس‌های متحدالشکل مخالف نیست
فرمانده ناجا در مورد برخورد پلیس با کراوات گفت: پلیس متعرض به پوشش کارکنان و مراجعه‌کننده سازمان‌ها نیست اما باید پذیرفت که برخی از یونیفرم‌ها با ارزش‌های ما در تضاد است.
وی با بیان اینکه انتظار است همه دستگاه‌ها نسبت به اقدامات سازمان‌های زیردست خود حساس باشند گفت: وزارت بهداشت به راحتی می‌تواند در یک بخشنامه این مسئله را حل کند.
فرمانده ناجا افزود: پلیس معتقد است برخی اقدامات به صورت سازمان یافته و هدفمند و در راستای تغییر ذائقه مردم صورت می‌گیرد.
احمدی‌مقدم افزود: برخی سازمان‌ها از دربان تا پذیرش و همچنین کادر خدمات‌درمانی از یک یونیفرم که با ارزش‌های ما در تضاد است استفاده می‌کنند که این سازمان‌ها و افراد سعی در برندسازی دارند.
وی با بیان اینکه این مسئله ساده‌ای است که به راحتی می‌توان مدیریت و مرتفع کرد گفت: لباس متحدالشکل ایرادی ندارد اما باید لباس منطبق بر ضوابط خاصی باشد.
به گفته فرمانده ناجا، این گونه پوشش برخی کارکنان سازمان‌ها هنوز عمومیت پیدا نکرده است.
47232

کد خبر 223691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =