مهر نوشت:

یکی از مراجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه اگر اشتغال باشد، خیلی‌ها به سمت مواد مخدر نمی‌روند، فشار مالی ناشی از فقر را سبب گرایش به مواد مخدر عنوان کرد.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار سردار مجتبایی فرمانده جدید انتظامی استان قم با وی، اظهار داشت: همه کار‌ها نزد خداوند آسان است، بنابراین ما با هر مشکلی که روبرو می‌شویم باید بدانیم ممکن است برای ما مشکل باشد ولی پیش خداوند آسان است.

این استاد برجسته حوزه علمیه افزود: با این بینش توحیدی هر کاری می‌شود انجام داد و این اختصاص به مسائل قانون گذاری، ‌دستگاه‌های اجرایی، دولت یا حوزه و دانشگاه ندارد.

وی دامه داد: هر کسی با علم بخواهد کاری انجام دهد و بگوید کار مشکل است این کار به سر انجام نمی‌رسد.

آیت الله جوادی آملی اظهارداشت: کارهای قانون گذاری، سیاسی، نظامی، انتظامی و.... بخشی از مقدمات کار است که برای ماست ولی بخش اساسی کار فیض الهی است، یک اصل این است که اگر کاری برما مشکل است، نسبت به ذات اقدس الهی مشکل نیست.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود به دو اصل دیگر پرداخت و افزود:‌ یک اصل تخصص و دیگری تعهد است که همیشه این دو بحث مطرح بوده و در قرآن کریم نیز هر دو بحث عنوان شده است.

این مرجع تقلید شیعیان عنوان داشت: ‌هر کسی در کار خودش باید متخصص باشد و تعهد به تقوا و پاکی و طهارت داشته باشد که اینها مشترک بین همه مسئولیت‌هاست، تخصص‌ها فرق می‌کند، یکی در کار نظامی، یکی در کار قانون گذاری و یکی در امور اقتصادی تخصص دارد، ولی تعهد و دیانت مشترک است.

وی اظهار داشت: اگر خدای ناکرده در کار تعهد نباشد آن وقت این تخصص هر چه بیشتر باشد جنایت بیشتر است.

آیت الله جوادی افزود: تعهد معنایش این است که هر کاری که انسان می‌کند بسم‌الله بگوید یعنی هر کاری که انجام می‌دهد بسم‌الله بگوید تا ثواب ببرد ولی در کار‌های حرام و مکروه که نمی‌شود بسم‌الله گفت.

وی با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد و مواد مخدر مشکلی است که همه ما ازآن رنج می‌بریم، البته در عرصه مبارزه با مواد مخدر به لطف الهی، بدون تردید روی کره زمین مکانی بهتر از ایران نیست.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه اگر اشتغال باشد، کار باشد خیلی‌ها به سمت مواد مخدر نمی‌روند، ادامه داد: سن بالای ناشی از نبود ازدواج و فشار مالی ناشی از فقر سبب گرایش به مواد مخدر می‌شود.

آیت‌الله جوادی آملی در پایان اظهار امیدواری کرد به برکت خون شهدا اقتصاد اشتغال سر و سامان بگیرد و در کنار آن با انجام کارهای فرهنگی‌، معضل شوم مواد مخدر در جامعه از بین برود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار سردار مجتبایی فرمانده جدید انتظامی استان، گزارشی از عملکرد این فرماندهی پیرامون مأموریت‌های مختلف پلیس ارائه کرد.

/6262

کد خبر 224214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
  11 0
  ضعف اقتصادی . گرانی و بیکاری روحیه ادامه زندگی را از جوانان گرفته و این مسئولیتش برعهده نظام و حکومت است که به وظایفشان خوب عمل نمیکنن.
 • بدون نام IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
  1 2
  به نظر من يکي از مشکلاتي جامعه کنوني ما در مورد معتادين ومواد اين است که متولي درستي ندارد معتاد ترک مي کند ولي دوباره بر مي گردد چرا ؟ چون نظارتي نيست که اگر معتادي چند مرتبه ترک کرد ودوباره معتاد شد با او برخوردشود ومثلا به طور خودکار دولت همسر وفرزندانش را جدا کند که آنها هم از دست او خلاص شوند اين حرف فردي مي زند که خودش مستقيم با يکفرد معتاد زندگي مي کند وهميشه زندگيش در تلاطم وناآرامي است اگر از من بود مي گفتم همه را بکشندکه خلقي از دست آنها راحت مي شد.