واحد مرکزی خبر نوشت:

یکی از ماموران سابق اداره فدرال مهاجرت آمریکا جمعه به علت همکاری با باندهای قاچاق مواد مخدر مکزیک به سی ماه زندان محکوم شد.
خوانا دیاس به علت دسترسی غیرقانونی به اطلاعات پلیس و قرار دادن آنها در اختیار اعضای خانواده اش که با باندهای قاچاق مواد مخدر مکزیک ارتباط داشتند، به این مجازات محکوم شد. گفته می شود وی زمانی که به عنوان مامور ویژه اداره مهاجرت و گمرک آمریکا در شهر نوگالس واقع در ایالت آریزونا در مرز مکزیک کار می کرد، اطلاعات محرمانه دولتی را در اختیار میگوئل آنخل مندوزا استرادا، داماد سابق خانواده اش قرار داده بود که با یک باند قاچاق مواد مخدر مکزیک ارتباط داشت. این باند قاچاق نیز با قاچاقچیان مواد مخدر در برزیل ارتباط داشت. بر اساس شواهد ارائه شده در دادگاه، برخی از این اطلاعات که مربوط به سوء پیشینه و وضعیت مهاجرت یک مجرم مکزیکی بود، بعداً توسط پلیس برزیل در لپ تاپ مندوزا کشف شد. علیه خواهر دیاس نیز که از مقامات سابق انتظامی مکزیک است، به علت ارتباط با شبکه های قاچاق مواد مخدر اعلام جرم شده است. وی هم اکنون فراری است.
ارتکاب فساد مالی توسط افسران و ماموران فدرال آمریکا در سالهای اخیر افزایش یافته است. این در حالی است که دولت آمریکا در تلاش برای تامین امنیت مرز جنوب غربی خود با مکزیک،‌ جذب نیرو را افزایش داده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، از اکتبر سال دو هزار و چهار تا ماه مه امسال، صد و سی و هشت افسر اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا و مامور گشت مرزی به علت فساد مالی از جمله قاچاق مهاجران و پولشویی دستگیر شدند یا علیه آنها کیفرخواست صادر شد.
تحقیقات اداره مهاجرت و گمرک آمریکا پارسال به دستگیری شانزده تن از کارکنان این اداره و اداره گمرگ و حفاظت مرزی منجر شد.
301282

کد خبر 224321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =