عبدالرضا رحمانی فضلی از سوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به عنوان رییس دیوان محاسبات انتخاب شد.

 به گزارش خبرآنلاین کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در جلسه عصر امروز خود انتخاب رییس دیوان محاسبات را در دستور کار داشت و اعضای کمیسیون در نهایت از بین دو گزینه کارگروه ویژه این کمیسیون، یعنی شاهرخی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم و عبدالرضا رحمانی فضلی رییس فعلی دیوان محاسابت با 22 رای با ریاست رحمانی فضلی موافقت کردند.
در این جلسه همچنین نمایندگان امین حسین رحیمی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم را به عنوان دادستان دیوان برگزیدند. پیش از این اصغر عربیان ریاست دادستانی دیوان را برعهده داشت.
رییس و دادستان دیوان محاسبات کشور براساس ماده 11 و 14 قانون دیوان محاسبات پس از افتتاح هر دوره قانونگذاری به پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و تصویب نمایندگان ملت انتخاب می شوند.
 
در جدول زیر روسای دیوان محاسبات و دادستانی دیوان محاسبات از اولین دوره تا کنون آمده است؛
 
ادوار مجلس
روسای دیوان محاسبات
دادستانی دیوان محاسبات
اول
محمود پاکروان‌
میرجواد عطاری‌ ابراهیم‌‌زاده‌
دوم
ایرج‌ صفاتی‌ دزفولی‌
‌احمد علیزاده‌
سوم
ایرج‌ صفاتی‌ دزفولی‌
‌احمد علیزاده‌
چهارم
رخشنده‌رو
سید لطف‌ اله‌ اتابکی‌
پنجم
سیدکاظم‌ میرولد
سید لطف‌ اله‌ اتابکی‌
ششم
سیدکاظم‌ میرولد
سید اصغر هندی
هفتم
محمدرضا رحیمی
امیری اصفهانی
هشتم
رحمانی فضلی
اصغر عربیان
 
 شایان ذکر است از سال 58 تا61مطابق‌ مصوبه شورای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ از سال  58 خدمت‌ مستشاران‌ دیوان‌ محاسبات‌ (قبلی‌) منقضی‌ اعلام‌ و وظایف‌ دیوان‌ محاسبات‌ تا تشکیل‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ و انتخاب‌ مستشاران‌ جدید به‌ هیأتی‌ مرکب‌ ازیک‌ رئیس‌ و دو نفر عضو که‌ از طرف‌ وزارت‌ امور اقتصادی‌ و دارائی‌ پیشنهاد و به‌ تصویب‌ هیئت‌ وزیران‌ رسیده‌ با تایید نهائی‌ شورای‌ انقلاب‌ واگذارگردید که در این خصوص با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و مصوبه سال58 ‌ شورای انقلاب آقایان سیدمحمود روح‌ الامینی‌ به‌ سمت‌ رئیس‌ و پرویز افشار و ذبیح‌اله‌ ممیززاده‌ به‌ سمت‌ اعضاء هیئت‌ مزبور ‌ ‌منصوب‌گردیدند.
/27220
 
 
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 224810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =