کیهان نوشت:

 رضا پهلوی آدم دو چهره ای است که وقتی با رسانه های فارسی زبان مصاحبه می کند ژست تواضع می گیرد اما آن روی واقعی خود را در مصاحبه با نشریه فوکوس نشان داد.
پایگاه اینترنتی موسوم به آزادگی که به عنوان یکی از ترمینال های اپوزیسیون در خارج از کشور فعالیت می کند، ضمن انتشار تحلیل فوق تصریح کرد: شاید او فکر نمی کرد گفته هایش در مصاحبه با یک نشریه آلمانی زبان در میان فارسی زبانان منتشر شود. او در مصاحبه با رسانه های فارسی زبان اپوزیسیون، خود را یک ایرانی ساده جمهوری خواه و مخالف حمله نظامی به ایران نشان می دهد و هرگز آرزوی تاج گذاری نمی کند اما حالا معلوم شده که در مصاحبه با فوکوس خود را شاه ایران و در عین حال حامی حمله خارجی به ایران می داند. او تاج گذاری را نهایت آرزوی خود عنوان می کند و در حالی که در محافل ایرانی اپوزیسیون خود را بسیار فروتن نشان می دهد و می داد، ناگهان وقتی خود را با رسانه خارجی تنها می بیند، فروتنی را به کناری می نهد و با نهایت غرور و خود شیفتگی، خود را شاه و تنها سیاستمدار توانا می خواند.
نویسنده خاطر نشان کرد: اشتباه نکنید کسی دشمن رضا پهلوی نیست، با وجود نوع رفتار و عملکرد دوگانه او اصلا نیازی به دشمن ندارد، دشمن ایشان در درون ایشان است و اطرافیان و مشاورینی که از سیاست فقط بخش فریب و دروغش را می دانند اصرار داشتیم تا آقای رضا پهلوی خود را در فنجان سلطنت غرق نکند اما متاسفانه این کار را کرد.
از سوی دیگر پایگاه اینترنتی ایران گلوبال (وابسته به طیف دیگری از عناصر ضد انقلاب فراری) با اشاره به آبروریزی رضا پهلوی نوشت: احتمالا وی تصور نمی کرده که این مصاحبه بازتابی در فضای رسانه ای فارسی زبان داشته باشد و بنابراین هر چه دل تنگش خواسته بر زبان آورده آن چنان که صراحتی که در این مصاحبه به چشم می خورد در کمتر مصاحبه ای از رضا پهلوی می توان سراغ گرفت. اما از بد حادثه یک وبسایت فارسی زبان این مصاحبه را ترجمه کرده است. او در این مصاحبه خود را پادشاه قانونی ایران می داند و از حمله به ایران دفاع می کند.
ایران گلوبال تصریح می کند: شایسته است آقای رضا پهلوی و مشاورانش به جای این که منتقدان خویش را آماج آتشبار و ناسزاگویی سازمان یافته سازند، به خود بیاندیشند و بگویند که ایشان، سخنان نادرستی را به زبان رانده و شاید در تب و تاب سیاست و بلغمی شدن سودای فرمانروایی، حرف هایی زده که اینک از گفتن آن ها پشیمان است. بگذریم که ایشان حرف دلشان را زده و به آن چه گفته اند، باور دارند.
 /27217
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 224843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • آرش IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۲
    47 74
    بابا دیگه فسیل تر از این بابا نبود که حرفها و عقایدش رو چاپ کنید؟؟؟؟ اصلا ارزش پرداختن داره؟؟؟