بزرگ‌ترین نمایشگاه هوایی سال با حضور جدیدترین هواپیماهای نظامی و غیرنظامی و مهم‌ترین شرکت‌های هواپیماسازی دنیا در همشایر انگلستان آغاز به کار کرد. اما پشت درهای بسته فارنبرو چه خبر است؟

محمدحسین جهان‌پناه: چهل‌وهشتمین نمایشگاه هوایی فارنبروی انگلیس، امروز 9 جولای (19 تیر) با حضور بیش از 1450 شرکت مختلف از 40 کشور جهان آغاز به کار کرد. این نمایشگاه هر دو سال یک بار در همشایر انگلستان برای عرضه آخرین دستاوردهای صنعت هوانوردی جهان برگزار می‌شود و از خیلی جهات بزرگ‌ترین نمایشگاه هوایی دنیا نیز به شمار می‌آید.
نمایشگاه فارنبروی امسال به رسم همیشه به مدت 7 روز (9 تا 15 جولای) برگزار می‌شود که در این میان، تنها دو روز پایانی مختص بازدید عموم خواهد بود و 5 روز ابتدایی مخصوص بازدیدکنندگان تجاری است. ارزش کل قراردادهای هوایی نمایشگاه 2010/1389 فارنبرو حدود420 میلیارد دلار اعلام شد و بر این اساس، انتظار می‌رود ارزش مالی نمایشگاه امسال رقمی بیشتر یا دست‌کم نزدیک به همین میزان باشد.
تا پایان نمایشگاه امسال باید منتظر خبرهای زیادی بود که شاید اخبار هیجان‌انگیزی در مورد ایستگاه فضایی بین‌المللی، ویرجین‌گالکتیک و کپسول فضایی دراگون اسپیس‌ایکس تنها بخش کوچکی از آنها به شمار آیند. در عین حال از دیگر رویداد‌های جالب نمایشگاه امسال می‌توان به پرواز پنج گروه نمایش هوایی (هر یک به مدت یک ساعت)، رونمایی از طرح‌های پیشنهادی آینده و امکاناتی که ممکن است در هواپیماهای آینده تعبیه شود، نمایش امکانات هواپیمای ترابری ایرباس آ400، خبرهای تازه از برنامه اف35، نمایش پروازی بالگردهای روسی و در نهایت رونمایی از طیف گسترده‌ای از هواپیماهای بدون سرنشین در روزهای مختلف نمایشگاه اشاره کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید.


5353

کد خبر 226879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =