باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این که دانش بومی ایران به حدی رسید که بسیاری از تهدیدات سایبری را پاسخ می دهد گفت: آمادگی مقابله با هر گونه تهدیدات بدافزاری را داریم.
مهندس علی حکیم جوادی با بیان این مطلب اظهار داشت: روزانه در دنیا بیش از 730 هزار بدافزار تولید و ارسال می شود که برخی از آنها برای اهداف خاص توسط کشورها تولید می شود.
وی افزود: مجموعه وزارت ارتباطات با همراهی و کمک مجموعه های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان این توانایی را دارد که به مقابله با حملات بد افزاری بپردازد.
معاون وزیر ارتباطات در خصوص بدافزار Flame (شعله آتش) که اخیراً توسط مرکز ماهر شناسایی شد اذعان داشت: این مرکز با همکاری سایر دستگاه های ذی ربط در وهله اول این بدافزار را شناسایی و به ارگان ها اطلاع رسانی های لازم را انجام داد؛ هم چنین ایران تنها کشوری بود که توانست در ابتدای امر این بدافزار را شناسایی و پاک کننده آن را تولید کند. 
اطلاع رسانی به موقع در خصوص DNS چنجر انجام شد
در ادامه حکیم جوادی با اشاره به این که یک سایت تعاملی در مرکز ماهر به منظور اطلاع رسانی به موقع در جهت حملات بدفزاری وجود دارد اظهار داشت: حملات سایبری خاص کشور ما نیست و به دلیل گسترش روز افزون فناوری اطلاعات در تمامی حوزه ها ، تهدیدات سایبری نیز رو به افزایش است.
وی افزود: بسیاری از کشورها سرمایه گذاری های کلانی را برای مقابله با انواع تهدیدات سایبری انجام داده اند و کشورما نیز با توجه به گسترش کاربردهای IT از این حملات مصون نیست.
معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: مجموعه هایی در خصوص اطلاع رسانی رخدادهای سایبری در کشور شکل گرفته که هشدارهای لازم و روش مقابله با آنها را به سرعت به سازمان ها اطلاع می دهند که از آن جمله می توان به اطلاع رسانی به موقع بدافزار DNS چنجر اشاره کرد که نام های دامنه را تغییر می داد.
وی اذعان داشت: DNS چنجر در شبکه اینترنت مشاهده شد و متخصصان داخلی با تعاملی که با مرکز ماهر داشتند؛ اطلاع رسانی و هشدارهای لازم در خصوص این بدافزار را به ارگان های مربوطه انجام دادند.
وی در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای مقابله با حملات بدفزاری اندیشیده شده خاطر نشان ساخت: علاوه بر مراکزی که هشدارها و اطلاع رسانی های لازم را در این زمینه انجام می دهند خود سازمان ها تا امکان باید کارهای داخلی خود را از طریق شبکه داخلی انجام دهند که در قانون برنامه پنجم نیز به آن اشاره شده و هم چنین با به کار گیری مدیریت امنیت اطلاعات، ایمنی مجموعه های خود را افزایش دهند.

2121

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 227480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام US ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
    0 0
    730 هزااااااااااار در روز ؟ نه بابا ؟ در ضمن ویروس فلیم یا شعله توسط وب روت شناسایی شده بود (به طور خودکار توسط موتور برنامه ضد ویروس )