ایرنا نوشت:

 سه تن از مقامات ارشد حزب الله طی سخنان جداگانه ای تاكید كردند: این مسئله كه آمریكا نیروهای خود را برای هدف قرار دادن مقاومت در لبنان بسیج كند، مسئله روشنی است چرا كه مقاومت معادلات منطقه ای را برهم زده ولی مسئله هدف قرار دادن مقاومت توسط برخی لبنانی‌ها، توجیه پذیر نیست.
به گزارش ایرنا از بیروت، سید 'هاشم صفی الدین' رییس شورای اجرایی حزب الله، روز پنجشنبه در مراسمی به مناسبت سالگرد پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه در ضاحیه جنوبی بیروت با اشاره به موضوع استراتژی دفاعی لبنان گفت: موضوع استراتژی دفاعی لبنان از تأیید همه جانبه مردمی برخوردار است؛ استراتژی دفاعی لبنان در راستای تأمین سلاح برای ارتش با هدف حمایت از لبنان و نه محاصره كردن آن خواهد بود.

این مقام ارشد حزب الله اظهار داشت: برخی هنگامی كه از استراتژی دفاعی سخن به میان می آورند، مغرضانه تنها از مسئله سلاح مقاومت صحبت می كنند و از سوی دیگر در راستای حمایت از سلاح فتنه در كوچه پس كوچه های مناطق لبنان تلاش می نمایند.

این مقام ارشد حزب الله تصریح كرد: كسانی كه به درستی به دنبال اجرای استراتژای دفاعی برای حمایت از لبنان هستند، می دانند كه پیروزی مقاومت علیه رژیم صهیونیستی در سال 2006 میلادی، بهترین تجربه و الگوی زنده استراتژی دفاعی در لبنان است.

وی گفت: ما لحظه ای به پیروزی خود شك نداریم و همراه مردم قادر به ارائه تجربه دیگری از پیروزی علیه سلطه گری آمریكا در منطقه هستیم.

رییس شورای اجرایی حزب الله با اشاره به هدف رژیم صهیونیستی از جنگ سی و سه روزه علیه لبنان در سال 2006 میلادی تأكید كرد: هدف رژیم صهیونیستی از این جنگ، تنها نابودی مقاومت و طرفداران آن بود و اسراییلی ها در این جنگ در حقیقت خشم و كینه خود از مقاومت را با كشتار و قتل و نابودی ساختمان ها و خانه های مردم نشان دادند.

'نواف موسوی' عضو فراكسیون 'وفاداری به مقاومت' وابسته به حزب الله هم در مجلس لبنان در مصاحبه با رادیو 'نور' خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: شما در سال 2006 میلادی طبق اطلاعاتی كه داشتیم، به نابودی حزب الله اطمینان زیاد داشتید ولی با مشاهده قدرت و امكانات نظامی حزب الله، دچار وحشت و تعجب شدید؛ اینك نیز این یقین را داشته باشید كه در صورت حمله علیه لبنان، حیرت و تعجب شما دو چندان خواهد شد.

وی با اشاره به روند اوضاع جاری در شمال لبنان ادامه داد: علی رغم وجود تفرقه میان لبنانی ها، ما از به خطر افتادن جان هر لبنانی در هر نقطه ای آزرده خاطر می شویم.

عضو فراكسیون وفاداری به مقاومت تأكید كرد: رژیم صهیونیستی امروز در حالتی از سرگردانی و پریشانی به سر می برد و به اطمینان خاطر نیاز دارد چرا كه می داند در جنگ احتمالی آینده، سرنوشت مبهم و نامعلومی خواهد داشت.

'عمار موسوی' مسئول روابط بین المللی حزب الله هم طی مراسمی در بیروت، با اشاره به اوضاع جاری شمال لبنان گفت: برخی سعی می كنند با ضربه زدن به استقرار داخلی لبنان، روند اوضاع امنیتی در شمال لبنان را به درگیری های سوریه ربط دهند.

وی با محكوم كردن سخنان اخیر مسئول آمریكایی مبنی بر ایجاد منطقه حائل نظامی در داخل خاك لبنان ادامه داد: آمریكا، در حمایت از گروه موسوم به 'ارتش آزادیخواه سوریه' در حقیقت به حاكمیت و سیادت لبنان تجاوز كرده و خواهان درگیر كردن لبنان با اوضاع داخلی سوریه است.

4949
 

کد خبر 227571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =