امام جمعه موقت تهران، تحریم را از الطاف خفیه خداوند دانست که ملت ایران را هر روز استوارتر و آسیب‌ناپذیرتر می‌کند.

  به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی خطیب نماز جمعه تهران بخش مهمی از سخنان خود را به موضوع تحریم ها اختصاص داد و از افرادی «سست عنصر» یادکرد که وقتی فشار می آید می گویند[با امریکا] ارتباط برقرار کنید!
برخی رسانه ها در تحلیل ها و مصاحبه هایی گرانی های چند هفته اخیر در کشور را به برنامه برخی اطرافیان دولت برای برقراری ارتباط با آمریکا مرتبط دانسته بودند.
صدیقی با بیان این‌که تحریم‌ها برای ما یک فرصت و شانس خوب است، گفت: افرادی سست عنصر هستند، وقتی کمی فشار می‌آید می‌گویند، ارتباط برقرار کنید، درحالی که اگر قرار بود چنین شود، چرا انقلاب کردیم. چون ما آگاهانه به این راه قدم نهادیم، این تهدیدها را به نفع خود می‌دانیم که دشمنان را به چالش می‌کشد و در حالی که برای ما چاه می‌کنند، خودشان هلاک می‌شوند چون آن‌ها مولا ندارند. 
امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که تحریم‌ها تازگی ندارند و ما از ابتدای انقلاب با تحریم روبرو بوده‌ایم توضیح داد: ما تحریم را از الطاف خفیه خدا می‌دانیم که ما را هر روز استوارتر و آسیب‌ناپذیرتر کرده است.
وی با اشاره به دوران دفاع مقدس که حتی سیم خاردار به ما نمی‌فروختند، خاطرنشان کرد:‌ در آن شرایط هم تحریم بودیم و هم با هجوم نظامی مواجه بودیم و هیچ کس را جز خدا نداشتیم، اما با رهبری عرشی امام و اعتماد به پرچم ولایت حضرت حجت، مردم ما آنچنان حماسه‌ای در مقاومت نشان دادند که شرق و غرب عاجز شدند و با خفت آن‌ها و پیروزی ما جنگ پایان پذیرفت.
امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که مردم مراقب جنگ روانی دشمن باشند، چون ما از فقر نمی‌ترسیم، بلکه از خوف فقر می‌ترسیم، گفت: دو چیز را پیامبر(ص) به عنوان خطر اساسی مطرح کردند؛ اول ریاست طلبی و دوم خوف فقر. 
وی افزود: فقر واقعیت ندارد و ما سرمایه‌های کلان در مملکت داریم، جوانان مبتکر داریم و ملت ما شریف و نجیب هستند، پس ما پشتوانه ایمان و دست توسل داریم و اعتقاد داریم این مملکت امام زمان و صاحب دارد و ما در کشتی نجات اهل بیت می‌توانیم با طوفان‌ها در بیفتیم و از هیچ طوفانی نمی‌هراسیم.
 
دیگر سخنان امام جمعه موقت تهران به نقل از ایسنا به شرح زیر است:
*برگزاری اجلاس زنان و بیداری اسلامی جزو نقاط عطفی بود که شایان تقدیر و تکریم است و هزاران بانوی فرهیخته از جای جای جهان در ام القرای قیام‌ها و نهضت‌های اسلامی، ایران مقدس و مجاهد حاضر شدند که حضور آن‌ها معانی و پیام‌های بسیار دارد.
*‌کسانی که راه، هدف، دین، امامت، مسلک و دشمن مشترک دارند؛ باید هم را پیدا کنند. امروز روز یگانگی اتحاد، خودیابی و دوستیابی است.
*توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر بازگشت زن به هویت اسلامی بیش از صد سال است که دشمنان دین با همه امکانات سعی می‌کنند، زنان اسلامی را با هویت خود بیگانه کنند و صدمات بسیاری به بشریت بزنند.
*در دیدگاه غربی نه زن ارزش دارد و نه بشریت. غربی‌ها برای رسیدن به اهداف خود جنایت‌ها می‌کنند و از جنایت‌کاران حمایت می‌کنند و حقوق بشر و سازمان‌های بین المللی وسیله فریبکاری کاری آن‌ها است.
*در غرب به کرامت زن‌ها بیشتر از مردها آسیب زده می‌شود.در غرب زن به صورت جنس مطرح می‌شود و بازیچه هوس بازی‌ها قرار می گیرد، اما از دید اسلام زن انسان، خلیفه خدا و نماینده حق تعالی است و در ایران اسلامی که احیاگر دین است حضور زنان درعرصه‌های علمی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی با حفظ کرامت زن بودنش وجود دارد که مقام معظم رهبری بر آن بسیار تاکید داشتند.
*شرم‌آور است زن، زن نباشد و مرد، مرد نباشد و رسوایی ها که غرب ایجاد کرده است، مایه شرم است که کرامت انسانی زن را لگدمال می‌کند و اسم آن را آزادی می‌گذارد. در حالی که در دیدگاه اسلام زن می‌توان در دامنش، معراجی بسازد و می‌تواند دانشمند و مدیر باشد و حضور پر رنگ داشته باشد.
*ما می دانیم که زن‌ها اثرگذارند و در 15 خرداد، 17 شهریور درون و بیرون جبهه همیشه شاهد تاثیرگذاری‌ آن‌ها بودیم وحتی گاهی پر اثرتر از مردها در حفظ کیان انقلاب نقش‌آفرین بودند.
/27212
کد خبر 227654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 39
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بهمن IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  526 7
  اقای صدیقی تحریم ها برای ملت فرصت و شانس نیست بلکه عقب ماندگی که میتونه نتایجه بدی در ایند داشته باشه
  • یکی از این مردم IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
   461 5
   مسلما تحریم به شما و سایر مسیولین اثر نمی گذارد. زیرا مسکن که دارید .فکر کار هم که نیستید ماشالله گارانتی شدید به فکر ازدواج جوانانتان هم نیستید و خیالتان راحت است و حقوقتان هم از بازنشسته ای که خجالت فرزندان ونوه هایش را می کشد بیشتر است ومرغ و گوشت هم که دیگر هیچ و...پس چه جای نگرانی است؟؟؟؟؟؟ این جا فقط مردم تحریمند نه مسولان .
 • a IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  466 5
  بله شما هم نباید بترسید چون نمی دانید فقیر چیه
 • بدون نام IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  432 3
  میدونم که کامنت رو نمیزارید .اقای امام جماعت فقر وبدبختی کجا از الطاف خداوندی است.کجای دین ادمها رو به فقر سوق میدهد.تازه فقر الان برای مردم است .اینکه تحریم نعمت است شامل خدمتگزاران است که از قبل ان پارو دستشان گرفتند.شما که بهتر از ما تارخ اسلام را میدانید.صلح های پیامبر را نشنیدید.یا اینکه اسلام مروج فقر است؟ ا
 • بدون نام IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  حق با شماست. نبايد با آمريکا رابطه برقرار کرد اما به فکر مردم هم بايد بود
 • بدون نام IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  320 4
  کشور را اگر با دريات مديريت کنيم فضاري بر مردم نمي آيد. من که سنم قد مي ده يادم مياد دوره جنگ اينقدر مردم در مضيقه نبودند
 • ناصري IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  322 2
  آقاي صديقي کشور ثروت دارد اما مسئولين نمي دانند چطور از آنها استفاده و بهره برداري براي رفاه مردم بکنند. تقصير با کيست؟
 • بدون نام IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  تحريم ما را آبديده مي کند اما بايد تلاشي هم کرد
 • بدون نام IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  تو را به خدا اينقدر صحيبت نکنيد. از مسئولان بخواهيد کاري بکنند تا مردم از انقلاب جدا نشن
 • بدون نام IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  253 8
  نظرم را نمي ذاري پس نمي نويسم
 • بدون نام IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  237 0
  بايد براي معيشت مردم تلاش کرد نه اينکه صرفا موعظه کرد. شما بايد از آقايان مسئولين بخواهيد نه اينکه به آنها توصيه کنيد
 • بدون نام IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  217 6
  هواي مردم را داشته باشيد تا مردم هواي شما را داشته باشند
  • بدون نام IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
   274 2
   انهانيازي به هواي مردم ندان مگه مردم ديگه هوايي براشون باقي مونده
  • بدون نام IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
   11 0
   هوای مردم با هوای اینا فرق داره
 • نصير محمدي IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  218 0
  مسئولان بايد درد مردم را بدانند و جوري حرف نزنند که ملت فکر کنند مشکلات آنها را نمي دانند
 • بدون نام IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  325 0
  آقای صدیقی تشریف بیاورید کارخانه ما را بگردانید .
 • بدون نام DE ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  250 4
  تحریم برای چه کسی فرصت است؟مسلما برای غرب و شرق استکبار تا جیب ملت بدبخت ایران را خالی کند و خواسته هایش را به ما دیکته کند. تابوی ضدیت با غرب باید شکسته شود چون حافظ منافع ایران نیست گرچه باور دارم غرب و شرق استکباری بویی از حقوق انسانها نبرده اند و فقط انسانها را به استثمار خود برای برقراری حکومتهایشان گرفته اند. آنها عاقل نیستند ولی ما باید باشیم.
 • بدون نام IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  اين همه سال تحرم بوديم کسي در اين باره حرف نمي زد . چرا مسئولين بايد اين قدر به اين مساله تاکيد کنند. کسي موافق تحريم نيست ولي دميدن به آن غلط در غلط است
 • بدون نام IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  155 3
  اين سست عناصر در دولت اند ديگه؟
 • بدون نام IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  213 4
  بنده خدا اصلاح طلبان که مدام فحش مي خورند که مي خوان با آمريکا رابطه برقرار کنند حالا دولت اصولگراي هم که همين وضع را دارد
 • بدون نام IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  چرا تحريم ها را گنده مي کنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه قبلا تحريم نبوديم؟
  • مهدی IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
   15 0
   تحریم داریم تا تحریم.این تحریم داره ریشه مملکتو می سوزونه اقایونم فقط موعظه میکنند.
 • بدون نام IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  5 343
  تحريم کردن در دنيايي فعلي اصلا معني نداره. اونا به ما نفرشن از ديگران مي خريم ولي عزتمون حفظ مي شه.
 • شهاب IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  308 2
  اگه آقای صدیقی هم مستأجر بودن حتما نظرشون درباره تعریف سست عنصری متفاوت بود با اکنون.
 • بدون نام IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  5 391
  سلام علیکم و رحمه الله عده ای به دنبال تلقین این مساله هستند که گویی تحریم ها تاثیر گذارند اما مشکلات اندک بوجود امده در جامعه ناشی از طرح هدفمندی یارانه ها است و بحمدالله و المنه تحریمها هیچ تاثیری ندارند و همانطور که رئیس جمهور فرمودند این تحریمها و قطعنامه ها کاغذ پاره است.وقتی مدیر ارشد مملکت می گوید تحریمها اثر ندارند نمی دانم چرا یک عده دنبال این هستند که تحریمها را بهانه قرار دهند.
  • بدون نام IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
   28 0
   ای کاش میشد بیشتر از یک منفی داد !
  • بدون نام IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
   24 0
   اثر تحریم ها را از مدیر ارشد نباید بپرسی بلکه ازمردم باید بپرسی.
 • بدون نام IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  317 2
  دوباره مزاحم شدم//واقعانظرات مردم میبینیددیگه شرایط سخت وتنگ شده هیچ روزنه وامیدی نیست دردل مردم اخه لجبازی وسماجت بیخودی تاکی واقعا مسوولان رده بالا صدای مردم نمیشنوند.اقااصلاماعناصرسست عنصریم شماسفتی ولی جان مادرتون تمومش کنید.امارات وقطربرای ایران شاخ شدن.
 • بدون نام IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  344 2
  نمونه اش همين ميدان گازي پارس جنوبيه كه ايران به واسطه تحريم ها خيلي از قطر عقب افتاده .
 • بدون نام IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  366 3
  نظر مردم هم که هیچوقت مهم نبوده.
 • مهدی IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  8 0
  خبر انلاین چرا کامنت من رو نمیذاری.من که توهین نکردم.
 • علی IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  17 0
  خواهش می کنم نظرمو بزارید اقایی که می گه تحریمها تاثیری نداشته و این صحبت عده ای بیش نیست یه نگاه از ول به کامنتها ونطظرات مردم بکن حالا بگو چه کسانی تحریم رو عامل اصلی این گرانی ها می دونن تا قبل از اینکه دلار بره بالا تقریبا همه چیز خوب و عادی بود ولی همین که دلار ودیگر ارزهای ارزششون دو چندان شد دیدین تو این اقتصاد که پایه درستی نداره چه اتفاقی داره می افته مرغی که پارسال 2000بود شده 7000 اقتصادی که نتونه قیمت مرغ و تخم مرغ رو کنترل کنه رو می گن اقتصاد درسته که بحث یارانه تاثیری در تورم داشته لی مهمتر از اون کم ارش شدن پول ما در مقابل ارزهای خارجی است که این ناشی از چیزی جز تحریم نیست حالا اگر قبول نداری چشمات و با کن به نظرات مردم توجه کن
 • بدون نام IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  21 0
  اونهایی که می گن تحریم بشیم ولی عزت داشته باشیم: کجای عقب افتادن از قطر در پارس جنوبی عزت مندانه است؟ واردات گران تر کالا عزت مدارانه است؟ نادیده گرفتن ضلم روسیه به ایران(در ترکمنچای، خزر و...) و چسبیدن به ستم آمریکایی ها عزت مدارانه است؟ رابطه با کومور چطور؟
 • بدون نام IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  16 0
  اقای صدیقی میدنی قیمت گوشت مرغ و اجاره خونه چنده؟
 • بدون نام IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  15 0
  جناب آقای صدیقی متین می فرمایند حقوق آنچنانی آقایان مسئول امکانات آنچنانی آقایان مسئول ، و اینکه هر اتفاقی بیافته فشار اقتصادی بر این آقایان نخواهد بود و دودش فقط توی چشم مردم متوسط رو به پایین جامعه است . ایشون کاملا درست می فرمایند ولی همیشه به ضرر مردم ! خبرآنلاین برای یک بار هم شده نظرمو تائید کن لطفا
 • مهدی IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  34 0
  اگر تحریم از الطاف خفیه الهی است پس چرا گروه مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات اینقدر بر برداشتن تحریم ها بعنوان پیش شرط مذاکرات اصرار دارند...
 • احمد EU ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  25 0
  تحريم يعني عقب افتادگي كجاي تحريم يعني نعمت، امروز جهان را نبايد با ديروز مقايسه كرد جهان امروز مانند دهكده اي است كه بايد تمام خانه هاي اين دهكده با هم در ارتباط باشند . اگر يكي از اين خانه ها در تحريم باشد آن خانه است كه ضرر مي كند نه دهكده .............
 • رها IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  3 0
  مگه من حرف بدی زدم که نظرمو نذاشتی؟ من گفتم اگر مسولین توی این همه سال به جای حرف زدن و خیالبافی یک ریال یک ریال خرج این مملکت کرده بودند الان ار ژاپن و کره هم جلوتر زده بودیم. کما اینکه هنگام انقلاب ما از کره جلوتر بودیم. حالا نظر من چه عیبی داشت؟ ازادی بیان؟
 • بدون نام IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
  2 0
  دستت درد نکنه خبر آنلاین که نظر منو نذاشتی که مبادا آقایون مسئول و خدمتگزار با خوندن این جور نظرات کمی وجدان درد بگیرند! حقا که با سانسور نظرات، پشت مردم رو خالی کردی تا جیبت خالی نمونه.