روز گذشته و در جلسه ای از اعضاء مجمع قایقرانی خواسته شد تا طوماری را علیه دنیامالی امضاء کنند.

مرتضی رضایی: اعتراض وارد نیست.سوال هم نباید پرسید.اصلا به هیچ کس ارتباطی ندارد که احمد دنیا مالی به چه دلیلی از ریاست فدراسیون قایقرانی کنار رفته است.هر کس در این مورد سوال کند سرنوشتش می شود همان سرنوشتی که یقه صفاریان دبیر هیئت قایقرانی استان خوزستان را گرفته است،یعنی برکناری.در حالی که هفته قبل مهلت فدراسیون جهانی برای مشخص شدن وضعیت احمد دنیا مالی به پایان رسید روز یک شنبه و در وزارت خانه ورزش ایران جلسه ای با حضور روسای هیئت ها برگزار شد تا در این جلسه اعضاء به جمع بندی برسند که حکم کنار رفتن دنیا مالی توسط مجمع صادر شده است و هیچ فردی در این برکناری نقشی نداشته است!(جلسه ای که خود دنیا مالی به عنوان رییس مجمع در آن غایب بود!) اما جالب اینجاست که از بین نفرات حاضر در این جلسه و از بین 32 نفر تنها 10 نفر راضی به امضای این حکم شدند و بقیه زیر بار نرفتند.یکی از این افراد برکنار شده صفاریان است. دبیر برکنار شده هیئت قایقرانی استان خوزستان ضمن تایید این اتفاق در این مورد به فارس می گوید:« هنگامی که از سجادی درباره برکناری دنیامالی سوال کردم پس از جلسه خانمی به من گفت شما از سمت خود برکنار شده‌اید.»

او که یکی از شرکت کنندگان در جلسه بدرقه 4 المپیکی قایقرانی ایران بود حرف هایش را این طور ادامه داد:«این جلسه با حضور نمایندگان هیئت‌های استان‌ها، حمید سجادی، سرپرست فدراسیون و المپیکی‌ها در هتل آکادمی برگزار شد.من از معاون وزیر سوال کردم که همه در استان خوزستان از من می‌پرسند چرا دنیامالی برکنار شده و مشکل چه بوده است. من جوابی نداشتم، لطفا شما به ما پاسخ دهید. به سجادی گفتم شما که سال‌ها در مسابقات جهانی و المپیک دویده‌اید آیا تضمین می‌دهید این ورزشکاران به المپیک بروند و آیا در فاصله کمتر از 2 هفته باقی‌مانده به المپیک روحیه دارند؟»دبیر هیئت استان خوزستان گفت:« متاسفانه سجادی جواب درستی نداد. پس از جلسه خانمی که او را نمی‌شناختم به من گفت شما از سمت خود برکنار شده‌اید! به سجادی گفتم مهم نیست مرا چه کسی برکنار کرده اما این کار شما مرا یاد متکی انداخت که روی هوا برکنار شد. ورزشکاران پس از صحبت‌هایم از من تشکر کردند و گفتند حرف دل ما را زدید.»اما ماجرای امضاهای جمع شده علیه دنیا مالی از زبان صفاریان.او می گوید:« در سالن غذاخوری آقایی با طوماری در دست از ما خواست علیه دنیامالی امضا کنیم که من گفتم وی که خدمت زیادی به فدراسیون کرده است چرا باید چنین کارهایی صورت بگیرد. یک سوال از وزیر دارم که چرا با وجود اینکه همه مطبوعات و نمایندگان مجلس معتقدند دنیامالی باید بازگردد اما بازهم وی مخالفت می‌کند؟ آقای وزیر از دنیامالی دلجویی کنید تا وی به فدراسیون بازگردد، وحدت را حفظ کنید تا کاروان ایران به سلامت در المپیک شرکت کند.»

وقتی پای صحبت بچه های قایقرانی بنشینی،آنها از روحیه پایین خودشان حرف می زنند.محسن شادی که یکی از امیدهای ایران در المپیک است آنقدر ناامید شده که برای بازگشت دنیا مالی به قایقرانی نذر کرده است.او نذر کرده اگر دنیا مالی به فدراسیون برگردد مدال طلای جهانی اش را به حرم امام رضا (ع) اهدا می کند؛ او به فارس در این باره می گوید: « نذر کرده‌ام اگر وزیر لطف کند و دنیامالی به فدراسیون برگردد مدال طلای جهانی‌ام در سال 89 را به حرم امام رضا (ع) اهدا کنم. دعا می‌کنم دنیامالی برگردد و ما هم در المپیک شرکت کنیم و بحث تعلیق‌ها رفع شود.»او ادامه می دهد:«واقعیت این است که انگیزه‌‌ای برای تمرین نداریم. این مسئله وجود دارد که به المپیک می‌رویم یا نه، اما بازهم تلاش می‌کنیم و تمرینات را ادامه می‌دهیم.»

 

251 41

کد خبر 228409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام JO ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
  61 0
  آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه؟!!!
  • بدون نام IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
   5 1
   همان گریه بکنی بهتره !! اخه خیلی ها فکر میکنند که داری می خندی !!!
 • تارا IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
  2 16
  يادش بخير يه زماني مدير عامل سازمان بنادر بود و انتقالي منو درست نكرد دنيا دار مكافاته
  • بندری IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
   3 1
   دوست عزیز همه چیز را قاطی نکن شما بایستی بیشتر تو ضیح می دادید علت مخالفت چه بوده چرا با انتقال شما موافقت نشد دوست گرامی مساله شما و این مساله زمین تا اسمان فرق معامله دارند هیچ نهاد دولتی نمی تواند رییس هیئت شنا و دیگر هیئت ها را برکنار کند حالا به هر دلیلی که بر ما پوشیده هم هست